Manchester city - liverpool
Manchester City piatimi gólmi deklasoval Liverpool. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 9. september 22:20

LONDÝN 9. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Stoke City doma remizovali s hráčmi Manchestru United 2:2 v sobotňajšom stretnutí 4. kola najvyššej anglickej súťaže. Stoke sa ujalo vedenia v závere prvého polčasu – presadil sa Maxim Choupo-Moting. Ešte pred prestávkou však vyrovnal Marcus Rashford. „Červení diabli“ priebežne otočili po zmene strán vďaka Romeluovi Lukakuovi, domáci vzápätí dokázali vyrovnať, keď druhýkrát v zápase skóroval Choupo-Moting. United priebežne vedú ligovú tabuľku o skóre pred mestským rivalom City.

Londýnsky Arsenal na vlastnom ihrisku zvíťazil nad Bournemouthom hladko 3:0. Dvoma gólmi sa blysol anglický reprezentant Danny Welbeck, jeden zásah pridal Alexandre Lacazette.

Úradujúci majster FC Chelsea uspel na pôde Leicestru City 2:1. Víťazný gól strelil v druhom polčase bývalý hráč „líšok“ N’Golo Kanté. Tottenham triumfoval nad Evertonom bez ťažkostí 3:0, Southampton nestačil na nováčika Watford 0:2 a Brighton dosiahol prvý triumf v Premier League 2017/2018, keď zdolal West Bromwich 3:1.

Manchester City doma zdolal FC Liverpool 5:0. „Citizens“ sa dostali do vedenia zásluhou Sergia Agüera. Domácim uľahčil situáciu Sadio Mané, ktorý za faul na brankára Edersona inkasoval červenú kartu. Manchester dokonale využil početnú prevahu – v závere prvého a v úvode druhého polčasu sa presadil Gabriel Jesus a demontáž súpera dokonal v závere súboja dvoma zásahmi Leroy Sané. Zverenci Jürgena Kloppa utrpeli prvú prehru v novom ligovom ročníku.

PREMIER LEAGUE 2017/2018

Manchester City – FC Liverpool 5:0 (1:0)
Góly: 45.+ a 53. Gabriel Jesus, 77. a 90.+ L. Sané, 24. Agüero, ČK: 37. S. Mané (Liverpool) za faul

Arsenal Londýn – Bournemouth 3:0 (2:0)
Góly: 6. a 50. Welbeck, 27. Lacazette

Brighton – West Bromwich Albion 3:1 (1:0)
Góly: 45. a 48. Gross, 63. Hemed – 77. J. Morrison

Everton – Tottenham Hotspur 0:3 (0:2)
Góly: 28. a 46. H. Kane, 42. Ch. Eriksen

Leicester City – FC Chelsea 1:2 (0:1)
Góly: 62. Vardy (z pok. kopu) – 41. Morata, 50. N. Kanté