Southampton manchester city
Futbalisti Manchestru City vyhrali zápas v Southamptone. Foto: SITA/AP

LONDÝN 30. novembra (WEBNOVINY) – Hráči Tottenhamu Hotspur vyhrali v rámci 13. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League nad Evertonom 2:1.

Hostia sa v 15. min zásluhou Kevina Mirallasa ujali vedenia, „kohúti“ však duel otočili už v prvom polčase. V 21. min vyrovnal Christian Eriksen, misky váh na stranu domácich naklonil v nadstavenom čase prvého dejstva Španiel Roberto Soldado.

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v šlágri kola na pôde FC Southampton 3:0. O góly hostí sa postarali v 51. min reprezentant Pobrežia Slonoviny Yaya Touré, v 80. min stredopoliar Frank Lampard a dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Francúz Gaël Clichy. Southampton nedokázal využiť oslabenie „The Citizens“, ktorí od 74. min hrali bez vylúčeného obrancu Eliaquima Mangalu. Manchester City sa vďaka tomuto víťazstvu vyšvihol na druhú priečku o bod práve pred Southampton, na vedúcu Chelsea stráca City šesť bodov.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 13. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:
Southampton – Manchester City 0:3 (0:0)

Góly: 51. Yaya Touré, 80. Lampard, 88. Clichy, ČK: 74. Mangala (Manchester City) po druhej ŽK

Tottenham – Everton 2:1 (2:1)

Góly: 21. C. Eriksen, 45.+ R. Soldado – 15. Mirallas

1. Chelsea 13 10 3 0 30:11 33

2. Manchester City 13 8 3 2 27:13 27

3. Southampton 13 8 2 3 24:9 26

4. Manchester United 13 6 4 3 22:15 22

5. West Ham 13 6 3 4 21:16 21

6. Arsenal 13 5 5 3 21:15 20