Premier League
Hráči Manchesteru United sa tešia z výhry nad FC Chelsea v 28. kole Premier League, Manchester, Anglicko, 25. február 2018 Foto: SITA/AP

LONDÝN 25. februára (WebNoviny.sk) – Šláger nedeľňajšieho programu najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League sa skončil víťazstvom domáceho Manchestru United nad londýnskou Chelsea 2:1.

Hostí poslal v prvom polčase do vedenia brazílsky reprezentant Willian. Domáci stihli vyrovnať ešte pred prestávkou, keď sa presadil domáci útočník Romelu Lukaku. Tri body pre „červených diablov“ zabezpečil v druhom polčase anglický reprezentant Jesse Lingard.

United sa vrátili na druhé miesto v tabuľke, odkiaľ ich vytlačil FC Liverpool po sobotňajšom víťazstve nad West Hamom. Chelsea naďalej patrí až piate miesto, momentálne sa nachádza mimo pozícií zaručujúcich účasť v budúcoročnej skupinovej fáze Ligy majstrov.

Útočník Harry Kane rozhodol v 88. min o tesnom víťazstve Tottenhamu Hotspur 1:0 na pôde Crystal Palace. Po vyrovnanom prvom polčase nasadili favorizovaní hostia v druhej polovici vyššie tempo, ale ku gólu sa dopracovali až krátko pred koncom londýnskeho derby. Dvadsaťštyriročný reprezentant „Albionu“ Kane zaznamenal svoj 24. gól v tejto sezóne a je lídrom poradia strelcov. V najčerstvejšom prípade mu pomohlo váhanie waleského brankára domácich Wayna Hennesseyho po rohovom kope.