Inter Miláno
O triumfe Interu Miláno v Bologni rozhodol Mauro Icardi. Foto: SITA/AP

BOLOGNA 28. októbra (WebNoviny.sk) – Obľúbeným výsledkom futbalistov talianskeho klubu Inter Miláno sa stáva víťazný rezultát 1:0. „Nerazzurri“ takýmto najtesnejším rozdielom zvíťazili aj v utorňajšom dueli 10. kola Serie A v Bologni a vyšvihli sa na priebežné prvé miesto v tabuľke. Zverenci trénera Roberta Manciniho však majú o zápas viac ako ich najbližší prenasledovatelia.

Tri body pre 18-násobného talianskeho šampióna zabezpečil po zmene strán v 67. minúte Argentínčan Mauro Icardi, ktorého ku skórovaniu vyzval nezištnou prihrávkou Srb Adem Ljajič. V tom čase už hostia hrali v početnej nevýhode po vylúčení brazílskeho stredopoliara Felipeho Mela. V závere duelu si musel po protestoch sadnúť na tribúnu tréner Interu Roberto Mancini. „Nemyslím si, že rozhodca vie, prečo ma vykázal z lavičky. Vôbec nič sa nestalo,“ povedal po stretnutí pre Sky Sports Italia kouč mužstva zo San Sira.

Milánčania zvíťazili výsledkom 1:0 piatykrát v aktuálnej ligovej sezóne 2015/2016. Inter navyše strelil viac ako jeden gól iba v jedinom dueli – v 2. kole na pôde nováčika z Carpi (2:1). „V prvom polčase sme boli príliš pomalí a pohybovali sa za loptou. Nevyužívali sme krídelný priestor a aj útočníci boli od seba príliš ďaleko. Od hráčov chcem viac. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší. Zdalo sa mi, že hrali lepšie s desiatimi hráčmi,“ doplnil Mancini.