Isaac Hayden, Ryan Bertrand
Hráč Newcastle united Isaac Hayden, vľavo, v súboji s Ryanom Bertrandom zo Southamptonu v rámci zápasov Premier League, 20. apríl 2019 Foto: SITA/AP

LONDÝN 20. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru City zvíťazili v stretnutí 35. kola najvyššej anglickej súťaže nad londýnskym Tottenhamom 1:0. Domáci mali výborný vstup do zápasu, keď už v 5. min skóroval takmer z bránkovej čiary Phil Foden.

Revanš za Ligu majstrov

Stále iba 18-ročný stredopoliar bol napokon jediným strelcom duelu. „Kohúti“ si vypracovali niekoľko šancí na vyrovnanie, ale gólman Ederson sa postupne zaskvel pri šanciach Christiana Eriksena, Son Heung-Mina či Lucasa Mouru.

Manchester City sa tak revanšoval Tottenhamu za stredajšie vyradenie z Ligy majstrov a ziskom troch bodov sa vrátil na čelo Premier League o bod pred FC Liverpool. Čiernou škvrnou na triumfe „Citizens“ bolo zranenie Kevina De Bruyneho.

Pérez sa stal hrdinom

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu sa tešili z víťazstva hráči Newcastle United, ktorí v domácom prostredí zdolali Southampton 3:1. Hrdinom duelu bol španielsky útočník Ayoze Pérez, ktorý sa postaral o všetky góly „strák“.

V prvom polčase skóroval dvakrát v rozpätí štyroch minút a v 87. min definitívne spečatil triumf zverencov Rafaela Beníteza. Naposledy zaznamenal hetrik ešte v sezóne 2013/2014, keď si obliekal dres španielskeho Tenerife. Slovenský brankár Martin Dúbravka tradične odchytal celý zápas a prekonať ho dokázal iba gabonský záložník Mario Lemina.