Britain Soccer Europa League
Paul Pogba z Manchestru United (v strede) v súboji s hráčmi Anderlechtu Brusel počas zápasu štvrťfinále Európskej ligy. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru United, Ajaxu Amsterdam, Olympique Lyon a Celty Vigo postúpili do semifinále Európskej ligy 2016/2017.

Hráči Celty Vigo remizovali vo štvrtkovej odvete štvrťfinále 1:1 na ihrisku belgického KRC Genk, čo im v súčte s minulotýždňovým domácim víťazstvom 3:2 stačilo na postup.

Až na troch štadiónoch sa diváci dočkali predĺženia. Manchester United hral po 90 minútach nerozhodne 1:1 s Anderlechtom Brusel, rovnakým výsledkom sa skončilo aj prvé meranie síl. Postup pre United zabezpečil v 107. min presný zásah Marcusa Rashforda.

Hráči Schalke 04 Gelsenkirchen v domácom prostredí zmazali manko z úvodného súboja proti tímu Ajaxu Amsterdam, po druhom polčase viedli 2:0. V predĺžení najskôr Daniel Caligiuri zvýšil na 3:0 a naklonil misky váh na stranu domácich, hostia z Holandska však odpovedali dvoma gólmi v záverečných desiatich minútach, už po prvom z nich bol pre nich výsledok postupový.

V minulotýždňovom prvom dueli Olympique Lyon zvíťazil 2:1 nad Besiktasom Istanbul, ten mu pred vlastnými fanúšikmi vrátil požičané a mužstvá museli ísť do predĺženia. V ňom gól nepadol a rozhodla penaltová lotéria, ktorú lepšie zvládli hráči Lyonu, triumfovali v nej 7:6 a ako poslední prenikli do semifinále.

Žreb semifinále sa uskutoční v piatok 21. apríla. Žiadny z tímov nebude nasadený. Hrať sa bude 4. a 11. mája. Finále druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže je na programe 24. mája v Štokholme.

Výsledky štvrtkových odvetných zápasov štvrťfinále futbalovej Európskej ligy 2016/2017:

KRC Genk (Belg.) – Celta Vigo (Šp.) 1:1 (0:0) – prvý zápas 2:3, do semifinále postúpila Celta Vigo
Góly: 67. Trossard – 63. Sisto, rozhodoval: Collum (Škót.)

Besiktas Istanbul (Tur.) – Olympique Lyon (Fr.) 2:1 (2:1) po predĺžení, 6:7 na strely zo značky pokutového kopu – prvý zápas 1:2, do semifinále postúpil Olympique Lyon
27. a 58. Talisca – 34. Lacazette, rozhodujúci pok. kop v rozstrele premenil Gonalons, rozhodoval: Mažič (Srb.)

Manchester United (Angl.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 2:1 (1:1) po predĺžení – prvý zápas 1:1, do semifinále postúpil Manchester United
Góly: 10. Mchitarjan, 107. Rashford – 32. Hanni, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)

Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 3:2 (2:0) po predĺžení – prvý zápas 0:2, do semifinále postúpil Ajax Amsterdam
Góly: 53. Goretzka, 56. Burgstaller, 101. Caligiuri – 111. Viergever, 120. A. Younes, ČK: 80. Veltman (Ajax) po druhej ŽK, rozhodoval: Hategan (Rum.)