Premier league, Chelsea, Morata
Alvaro Morata, vstrede vľavo, z Chelsea súperí s hráčom Brightonu o loptu. 26. december 2017 Foto: SITA/AP

LONDÝN 26. decembra (WebNoviny.sk) – Druhý tím tabuľky najvyššej anglickej súťaže Manchester United doma len remizoval 2:2 s futbalistami Burnley v utorňajšom stretnutí 20. kola.

Navyše, remízu vydoloval až v prvej minúte nadstaveného času svojím druhým gólom v tomto zápase anglický reprezentant Jesse Lingard. Hostia si neudržali vedenie 2:0 po prvom polčase, ktoré získali gólmi Ashleyho Barnesa a Stevena Belfoura zo štandardných situácií.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur doma deklasovali hráčov Southamptonu 5:2. Hviezdou zápasu sa stal kanonier „kohútov“ Harry Kane, ktorý strelil hetrik a prekonal ním rekord v počte gólov v tejto súťaži za jeden kalendárny rok. Dvadsaťštyriročný Angličan sa v tomto roku presadil v Premier League 39-krát.

Posledná Swansea večer nebola ťažkým orieškom pre Liverpool na jeho pôde. „The Reds“ sa presadili jednoznačne 5:0 aj zásluhou dvoch gólov Brazílčana Roberta Firmina. Liverpool figuruje na štvrtom mieste.

Premier League – 20. kolo

• utorok:

Tottenham Hotspur – Southampton 5:2 (2:0)
Góly: 22., 39. a 67. H. Kane, 49. Alli, 51. Son – 64. Boufal, 82. D. Tadič

Bournemouth – West Ham United 3:3 (1:1)
Góly: 29. Gosling, 57. Ake, 90.+ C. Wilson – 82. a 89. Arnautovič, 7. James Collins

FC Liverpool – Swansea 5:0 (1:0)
Góly: 52. a 66. Firmino, 6. Coutinho, 65. Alexander-Arnold, 83. Oxlade-Chamberlain