Bastian Schweinsteiger
Kapitán Tottenhamu Jan Vertonghen v súboji s hráčom Manchestru United Bastianom Schweinsteigerom (31) počas zápasu prvého kola Premier League, v ktorom 'červení diabli' zvíťazili 1:0. Manchester, 8. august 2015. Foto: SITA/AP

MANCHESTER 8. augusta (WEBNOVINY) – Hráči londýnskeho mužstva FC Chelsea začali púť za obhajobou majstrovského titulu v najvyššej anglickej futbalovej súťaži domácou remízou so Swansea 2:2.

„The Blues“ viedli 1:0 aj 2:1, ale po zmene strán prišli v 52. minúte o vylúčeného belgického brankára Courtoisa, ktorého medzi žrďami nahradil Begovič. Bod pre hostí zariadil v 55. minúte z pokutového kopu Gomis.

Manchester United začal účinkovanie v Premier League úspešne, keď v sobotňajšom zápase 1. kola si pred vlastnými fanúšikmi poradil s londýnskym Tottenhamom 1:0. „Červení diabli“ pritom nemuseli ani raz skórovať, vlastným gólom sa totiž prezentoval obranca hosťujúcich „kohútov“ Kyle Walker.

Leicester – Sunderland 4:2 (3:0)

Góly: 11. Vardy, 18. a 25. Mahrez (druhý z pok. kopu), 66. Albrighton – 60. Defoe, 71. S. Fletcher

Norwich – Crystal Palace 1:3 (0:1)

Góly: 69. Redmond – 39. Zaha, 49. Delaney, 90.+ Y. Cabayé

FC Chelsea – Swansea 2:2 (2:1)

Góly: 23. Oscar, 30. F. Fernández (vlastný) – 29. A. Ayew, 55. Gomis (z pok. kopu), ČK: 52. Courtois (Chelsea)