Halak
Jaroslav Halák ukončil úspešnú sériu víťazstiev proti bývalému klubu. Foto: SITA/AP

NEW YORK 6. decembra (WEBNOVINY) – Koniec série víťazstiev brankára Jaroslava Haláka na hodnote 11 zápasov, dva góly Mariána Hossu, prvý presný zásah v sezóne Tomáša Kopeckého aj piaty gól Richarda Pánika priniesla porcia 12 stretnutí počas sobotňajšej noci v zámorskej hokejovej NHL.

Halák dostal od bývalého klubu šesť gólov

Víťazné kúzlo Jaroslava Haláka aspoň načas pominulo. Slovenský gólman tímu NY Islanders od svojho niekdajšieho zamestnávateľa zo St. Louis inkasoval až šesť gólov.

Vo štvrtok Halák prekonal klubový rekord Billyho Smitha z roku 1982 v počte výhier za sebou, ale na sobotu nebude spomínať v dobrom.

„Ostrovania“ viedli po I. tretine 3:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že nezískajú dva body. V druhej časti však Blues vyrovnali na 3:3 a v tretej odpovedali na presný zásah domáceho Johna Tavaresa zo 40. minút ďalšími tromi gólmi.

Halák mal 34 úspešných zákrokov, ale zďaleka to na body nestačilo. Jeho náprotivok, 42-ročný veterán Martin Brodeur, iba v utorok podpísal zmluvu s Blues a teraz sa dočkal 689. víťazného zápasu v kariére. Stačilo mu na to 14 zákrokov. Do bránky sa dostal až po prvej tretine, keď nahradil Jaka Allena, ktorý inkasoval trikrát z 12 striel.

„Brankára Islanders sme stále zamestnávali strelami a držali ho pod tlakom. Musel byť v plnej permanencii, lebo sa pred ním neustále niečo dialo. Hrali sme organizovane a dobre sme sa hýbali. Potom prišli góly po pekných strelách,“ pochválil svojich hráčov tréner St. Louis Ken Hitchcock. Kapitán Islanders John Tavares k domácemu „výbuchu“ poznamenal: „Dostať šesť gólov je neakceptovateľné, v pondelok sa musíme vrátiť k poctivej práci. Nemyslím si však, že treba prepadať panike. Všetci vieme, že musíme hrať oveľa lepšie ako dnes.“

Chicago pokračuje v spanilej jazde, Hossa dal dva góly

V sobotu natiahli šnúru víťazstiev na šesť, keď v Bridgestone Arene zdolali domáci Nashville 3:1 aj zásluhou dvojgólového Mariána Hossu. Skúsený slovenský krídelník strelil svoj štvrtý aj piaty gól v sezóne (bilancia 5+14 v 27 zápasoch) prakticky do prázdnej bránky.

Najprv v 23. minúte zvýšil náskok hostí na 2:0, keď dostal ako na podnose puk od Brandona Saada, a 71 sekúnd pred koncom tretej tretiny pečatil pri power-play domácich výhru Blackhawks na 3:1. Hossovi trvalo sedem stretnutí, kým sa strelecky presadil, ale ťažkú hlavu si z toho nerobil. „Ak mám povedať pravdu, príliš som o tom nepremýšľal. Iba som sa snažil hrať to, čo stále. Teraz som vyťažil z výbornej hry Brandona Saada. Obranca ma ani nevidel za svojím chrbtom. Zo Saada rastie výborný hráč, raz bude dominantný v celej súťaži. Je silný na korčuliach a výborne číta hru,“ pochválil Hossa svojho spoluhráča, ktorý sa s gólom a asistenciou stal prvou hviezdou.

Tomáš Kopecký konečne pretrhol streleckú smolu

Florida zdolala na domácom ľade Buffalo 3:2 a Tomáš Kopecký konečne pretrhol streleckú smolu. V 33. minúte poslal domácich do vedenia 2:1, keď tečoval strelu Aarona Ekblada.

Tridsaťdvaročný slovenský útočník zdvihol ruky nad hlavu po svojom góle v zápase NHL prvý raz od 4. januára 2014, keď skóroval proti Nashvillu. Jeho čakanie trvalo 36 zápasov. „Som šťastný, že to mám za sebou. Je to občas frustrujúce, keď vám veci nevychádzajú podľa predstáv. Vtedy treba byť trpezlivý a držať sa svojej hry,“ cituje tretiu hviezdu zápasu Kopeckého server NHL.

Richard Pánik strelil piaty svoj gól

Piaty gól v sezóne pridal v sobotu útočník Toronta Richard Pánik. V 17. min zvýšil náskok domácich nad Vancouverom na 2:0, keď si puk prehodil na bekhend a prekonal Ryana Millera. Toronto zdolalo Vancouver 5:2 a 23-ročný Pánik si počas 9:22 min na ľade pripísal okrem gólu a plusového bodu aj 2 strely a 2 trestné minúty.

Súboj Detroitu s New York Rangers rozhodol v 48. minúte gól Darrena Helma (3:2). Presnú prihrávku mu adresoval Tomáš Tatar, hoci aj so šťastím, keďže puk sa k Helmovi odrazil od korčule vracajúceho sa Dericka Brassarda. „Puk šiel od mojej korčule priamo k Helmovi do brejku. Smola, nič sa s tým nedalo robiť,“ posťažoval sa Brassard.

Zo strelca Tomáša Tatara sa v poslednom čase stáva solídny „prihrávač“. V ostatných piatich zápasoch si pripísal štyri asistencie a iba jeden gól. Celkovo má 24-ročný slovenský útočník na konte 10 gólov a 8 asistencií a v tabuľke produktivity Red Wings je tretí za hviezdami Henrikom Zetterbergom a Pavlom Daciukom.

Okrem Tatara odohral proti Rangers vyše 13 minút aj Tomáš Jurčo, skončil s jednou strelou a mínusovým bodom.

Sobotňajšie zápasy NHL:
New York Islanders – St. Louis Blues 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)

Góly: 8. F. Nielsen (Okposo, Leddy), 19. Strome, 20. Grabner (Donovan, Leddy), 40. Tavares (Okposo, F. Nielsen) – 23. P. Stastny (Shattenkirk, Backes), 25. Berglund (Butler, Oshie), 33. Shattenkirk (Lindström, Oshie), 45. Oshie (Shattenkirk, Lindström), 54. P. Stastny (Lindström, B. Jackman), 58. Tarasenko (Lehterä, Schwartz)

Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý duel a zneškodnil 34 zo 40 striel súpera

Pittsburgh Penguins – Ottawa Senators 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 5. Malkin, 39. B. Sutter (Maatta, P. Martin), 59. Ehrhoff (Crosby, C. Adams) – 22. M. Michálek (Karlsson, B. Ryan), 29. Zibanejad (B. Ryan, Methot)

Los Angeles – Philadelphia 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 45. Williams (Stoll, Regehr) – 5. C. Giroux (Streit, Grossmann), 23. Simmonds (Couturier, MacDonald)

Toronto – Vancouver 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 16. Gardiner, 17. PÁNIK (T. Smith, Booth), 25. Holland, 26. Lupul (Holland, Clarkson), 58. Clarkson (Lupul) – 36. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata), 49. Tanev (Vey, Richardson)

Richard Pánik (Toronto) odohral 9:22 min, 1 gól, 2 strely, 2 trestné minúty

Detroit – New York Rangers 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 35. Sheahan (Weiss, Franzén), 36. Glendening (Anderson, D. Miller), 48. Helm (TATAR, DeKeyser) – 10. Klein (Hayes, Hagelin), 15. Rick Nash (Brassard)

Tomáš Tatar odohral 13:41 min, 4 strely, 1 asistencia, 1 plusový bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 13:43 min, 1 strela, 1 mínusový bod

Tampa Bay – Columbus 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 59. Palát (Kučerov, Drouin) – 3. Jenner (Calvert), 13. Savard (J. Johnson, Atkinson), 45. Skille (Chaput, Hartnell)

Florida – Buffalo 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Góly: 14. Boyes (J. Jokinen, Ekblad), 33. KOPECKÝ (Ekblad, Bjugstad), 40. Bjugstad (Ekblad, Fleischmann) – 32. Stafford (Hodgson, Gorges), 36. B. Gionta (M. Weber, T. Mitchell)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:06 min, 4 strely, 1 gól, 1 plusový bod a tretia hviezda zápasu

New Jersey – Washington 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 7. Eliáš (Zubrus, A. Greene) – 4. Alzner (T. Wilson), 30. Beagle (Carlson, Latta), 33. Kuznecov (Laich, J. Ward), 60. Laich (J. Ward, Fehr)

Nashville – Chicago 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 41. C. Wilson (Bartley, Fisher) – 15. Saad (Keith), 23. MARIÁN HOSSA (Saad, Seabrook), 59. MARIÁN HOSSA

Marián Hossa (Chicago) odohral 19:15 min, 7 striel, 2 góly, 3 plusové body

Dallas – Montreal 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 12. Eakin (Seguin, Goligoski), 24. Seguin (Jamie Benn, Daley), 40. Seguin (Jamie Benn), 59. Garbutt – 43. Andrighetto (Plekanec, Sekáč)

Arizona – Boston 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly: 14. Vitale (Doan, Michael Stone), 46. Bödker (Vermette, Yandle) – 1. Marchand (R. Smith, Hamilton), 6. K. Miller, 29. Gagne (Paille), 35. Marchand (R. Smith, Hamilton), 40. Eriksson (Bergeron, Krug)

Calgary – San Jose 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 8. Giordano (Jones, Glencross), 38. Gaudreau (Hudler, Stajan) – 21. Braun (Wingels), 23. Couture (Scott, Braun), 50. Marleau (Couture, Wingels)

Viac k osobe Jaroslav HalákJohn TavaresKen HitchcockMarián HossaMartin BrodeurRichard PánikRick NashTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš Tatar