Chicago zdolalo St. Louis vďaka Kanovi, Hossa nebodoval
Ben Smith (28) z Chicago Blackhawks a Steve Ott zo St. Louis počas druhej tretiny zápsu NHL, Chicago, 2. Dec., 2014. Foto: SITA/AP

NEW YORK 4. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga si v stredajšom stretnutí zámorskej NHL poradili so St. Louis 4:1, keď tretiu tretinu vyhrali 3:0. Dvoma gólmi v poslednej časti hry sa o úspech Blackhawks postaral kanonier Patrick Kane, jeho kolega z formácie Kris Versteeg mal v zápase bilanciu 1+2. Slovenský krídelník domácich Marián Hossa odohral 16:47 min, dvakrát neúspešne ohrozil súperovho brankára Jaka Allena.

Na ľade sa strhla prestrelka

Gólman „jastrabov“ Antti Raanta skvele zastúpil zranenú jednotku Coreyho Crawforda, zo 41 streleckých pokusov súpera prekĺzol za jeho chrbát jediný. „Odohrali sme skvelú tretiu tretinu. Druhá ‚lajna‘ sa postarala o niekoľko dôležitých gólov na nedávnom tripe a ďalšie pridala aj teraz. Hrali sme niekoľko oslaboviek, ale treba pochváliť hráčov, ktorí ich na čele s brankárom všetky zvládli,“ potešilo trénera Joela Quennevilla. Stretnutie zo striedačky sledoval Martin Brodeur, ktorý sa v utorok dohodol na zmluve s Blues. V bránke dostal šancu Jake Allen.

Prvý gól stretnutia medzi Anaheimom a Philadelphiou padol až v 26. minúte, ale potom sa na ľade Honda Center strhla prestrelka. V prostrednej časti hry videli diváci dohromady šesť gólov, po tri na každej strane. Duel vyústil do nájazdov, po ktorých sa z víťazstva 5:4 radovali Ducks. Philadelphia prehrala desiaty z ostatných jedenástich zápasov a šiesty v rade.

Podľa trénera Edmontonu šlo o učebnicový zápas

Edmonton si pripísal už jedenástu prehru za sebou, keď nestačil na Winnipeg. Oilers nezdolali niektorého z rivalov zo Západnej konferencie v tejto sezóne ani na šestnásty pokus. Z výhry sa naposledy radovali 9. novembra proti New Yorku Rangers.

„Z našej strany to bol učebnicový zápas. Boli sme v hre o víťazstvo, podali dobrý výkon. V porovnaní s poslednými zápasmi sa zlepšujeme. Ak budeme pokračovať v doterajších výkonoch, potom začneme aj vyhrávať,“ uviedol tréner Edmontonu Dallas Eakins. Do dobrej formy sa dostala Minnesota, ktorá zdolala Montreal 2:1. Pre Wild je to siedmy dvojbodový zápas z posledných desiatich.

Sumáre:
Minnesota – Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) >

Góly: 1. Zucker (M. Koivu), 33. Pominville (Folin, Parise) – 60. Galchenyuk (Desharnais, Subban)

Chicago – St. Louis 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) >

Góly: 16. Krüger (Saad), 41. Versteeg (Toews, Keith), 43. P. Kane (Versteeg, B. Richards), 46. P. Kane (Versteeg, Rundblad) – 33. I. Cole (Berglund, Ott)

Winnipeg – Edmonton 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0) >

Góly: 13. Trouba (M. Perreault, Byfuglien), 57. Byfuglien (M. Stuart, Trouba), 61. M. Perreault (Trouba, E. Kane) – 18. Nugent-Hopkins (J. Schultz, T. Hall), 42. Purcell (Perron, Boyd Gordon)

Anaheim – Philadelphia 5:4 po sam. nájazdoch (0:0, 3:3, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 29. Fowler (Silfverberg, Andersen), 32. Getzlaf (Lindholm, Perry), 40. Vatanen (Maroon), 55. Maroon (Perry, Getzlaf), rozhodujúci sam. nájazd Perry – 26. Raffl (Giroux, Voráček), 29. Simmonds (B. Schenn, Streit), 31. Umberger (N. Schultz, Couturier), 60. Simmonds (Laughton, MacDonald)