Gary Cahill

LONDÝN 23. januára (WebNoviny.sk) – Futbalový stredopoliar Ryan Mason z anglického klubu Hull City sa podrobil operácii zlomenej lebečnej kosti. Zranenie utrpel v nedeľňajšom stretnutí v Londýne s FC Chelsea (0:2 z pohľadu Hull City), keď sa v súboji o loptu hlavou zrazil s protihráčom Garym Cahillom.

Dvadsaťpäťročného Masona ošetrovali asi desať minút na ihrisku Stamford Bridge a potom poňho prišli s nosidlami. „Jeho stav je stabilizovaný. Očakávame, že nasledujúcich pár dní zostane v nemocnici,“ referoval klub a pridal poďakovanie FC Chelsea za promptnú pomoc.

Cahill sa po zrážke vrátil do zápasu a dokonca strelil gól na 2:0. „Bola to nepríjemná situácia, Gary po prvom polčase nevyzeral najlepšie, ale rozhodol sa pokračovať,“ povedal na margo svojho zverenca taliansky kouč FC Chelsea Antonio Conte.

Bývalý mládežnícky reprezentant Anglicka Mason je odchovancom Tottenhamu, v Premier League debutoval v roku 2014, Za „Spurs“ v 70 zápasoch strelil štyri góly. V auguste 2016 sa dohodol s Hullom, ktorý ho kúpil za 10 miliónov libier, čo je klubový prestupový rekord. Na konte má jeden štart za A-mužstvo Anglicka, pripísal si ho v roku 2015 v prípravnom súboji s Talianskom.