Video: Matovič je podľa Pčolinského klamár a podvodník

Peter Pčolinský
Poslanec NR SR za stranu Sme rodina Peter Pčolinský. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Predseda OĽaNO Igor Matovič je klamár a podvodník. Nenazval ho tak však žiadny politik vládnej koalície, ale opozičný poslanec Národnej rady SR Peter Pčolinský (Sme rodina). Zároveň vyhlásil, že pol roka si hrýzol do jazyka, aby mohol dnes povedať, čo si myslí. Matovič v sále Pčolinského prejav počúvať nevydržal. Pri odchode mal nadávať Pčolinskému do debilov.Prečo ideš preč? Čo si povedal? Pod mi to povedať do očí,“ vyzval Pčolinský Matoviča, ale reakcie sa uč nedočkal. Pčolinský sa Matoviča v prejave pýtal, že kto je on, že si uzurpuje byť morálnou autoritou v tomto parlamente. „Si obyčajný klamár a podvodník,“ zdôraznil. Takáto slovná prestrelka zaznela počas prerokovávania nového Rokovacieho poriadku v parlamente, ktorý má obmedziť viaceré práva poslancov v parlamente.

Podľa Pčolinského všetci poslanci budú potrestaní za to, že Igor Matovič sa nevie zmestiť do kože. „Vybral si takú cestu. Ale nech sa potom nečuduje, že si poštval proti sebe všetkých. Do konca aj poslancov OĽaNO a SaS, ktorí to však nepovedia verejne,“ uviedol. Matovičovi pripomenul jeho slová na adresu predsedu parlamentu Andreja Danka, že je ako skunk ktorý príde, zasmradí a odíde. „Ty si to isté urobil dnes až na to, že si neodišiel. Prišiel si, zasmradil si osobnými útokmi, úplne zbytočnými. Ktorými si vyriešil čo? Len hádky. Používaš slová špinavé papule, smradi, skunkovia, to je úplne v poriadku,“ konštatoval Pčolinský.

Poslanec hnutia Sme rodina povedal poslancom OĽaNO, že sú vzťahovační, keď sa niečo týka ich. „Ale keď to robíte vy, to je politický marketing. Ja som sem neprišiel robiť divadlo. Kvôli pár ľuďom je NR SR zablokovaná a nedá sa tu vecne komunikovať,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičPeter Pčolinský
Firmy a inštitúcie Sme rodina - Boris Kollár