Daniil Medvedev, ATP Masters 1000, Šanghaj, finále
Ruský tenista Daniil Medvedev s víťaznou trofejou po finálovom zápase na turnaji Masters v Šanghaji, v ktorom zdolal Nemca Alexandra Zvereva 6:4, 6:1. Šanghaj, 13. október 2019. Foto: SITA/AP.

Ruský tenista Medvedev sa dočkal skalpu Alexandra Zvereva v pravý čas, vďaka víťazstvu nad nemeckým súperom 6:4, 6:1 za 74 minút v nedeľňajšom finále dvojhry ATP Masters 1000 v čínskom Šanghaji získal singlový titul.

Medvedev nasadený ako tretí uspel proti päťke „pavúka“ po štyroch predchádzajúcich nezdaroch. Dvadsaťtriročný finalista US Open 2019 potvrdil vynikajúcu tohtosezónnu fazónu, v ktorej má na konte už deväť finálových účastí, navyše aj najviac víťazstiev na okruhu (59).

Z ostatných 32 stretnutí nenašiel moskovský rodák premožiteľa v 29. Úspechom proti Zverevovi si predĺžil aktuálnu víťaznú šnúru na deväť súbojov, všetky vyhral bez straty setu.

„V ostatných mesiacoch je zrejme najlepším hráčom na svete. Šesťkrát za sebou sa prebojoval do finále, triumfoval na turnaji ATP Masters 1000, bol vo finále grandslamového US Open a predvádza najlepší tenis vo svojom živote,“ pochválil Zverev svojho protivníka ešte pred vzájomnou konfrontáciou v Šanghaji.