Lionel Messi
Lionel Messi (vpravo) z FC Barcelona sa prebíja cez hráčov Málagy počas zápasu španielskej Primera División. Málaga, 23. január 2016. Foto: SITA/AP

MADRID 23. januára (WebNoviny.sk) – V sobotňajšom stretnutí 21. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže triumfoval katalánsky veľkoklub FC Barcelona na pôde Málagy 2:1. O úvodný gól hostí sa postaral už v druhej minúte El Haddadi, Málaga vyrovnala zásluhou Juanpiho v 32. minúte.

O troch bodoch pre hostí rozhodol v 51. minúte akrobatickým spôsobom navrátilec do zostavy Lionel Messi. Barcelona sa dostala do čela priebežnej tabuľky a vedie o bod pred druhým Atléticom Madrid.

Druhý klub z metropoly Katalánska, Espanyol, prišiel o víťazstvo v zápase s Villarrealom až v 89. minúte, keď sa presadil Musacchio a uzatvoril skóre stretnutia na 2:2. Za Villarreal skóroval aj Trigueros. Góly domácich strelili Caicedo a Moreno.

Výsledky sobotňajších stretnutí 21. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:
Málaga – FC Barcelona 1:2 (1:1)

Góly: 32. Juanpi – 2. El Haddadi, 51. Messi

Espanyol Barcelona – Villarreal 2:2 (2:1)

Góly: 4. Caicedo, 40. Moreno – 24. Trigueros, 89. Musacchio, ČK: 90. Moreno (Espanyol) po druhej ŽK

Granada – Getafe 3:2 (2:0)

Góly: 27. Rico, 36. El Arabi, 77. Rochina – 71. Scepovič, 74. Moi Gómez

Výsledok stretnutia Rayo Vallecano – Celta Vigo so začiatkom o 22.05 h odvysiela agentúra SITA v nedeľu ráno.

1. FC Barcelona 20 15 3 2 52:16 48

2. Atlético Madrid 20 15 2 3 30:8 47

3. Real Madrid 20 13 4 3 57:19 43

4. Villarreal 21 12 5 4 28:18 41

5. Celta Vigo 20 10 4 6 32:30 34

6. Eibar 20 9 6 5 32:21 33

7. FC Sevilla 20 9 5 6 28:22 32

8. La Coruňa 20 6 10 4 27:24 28