Messi
Hráč Barcelony Lionel Messi (v strede) strieľa gól do siete Deportiva La Coruňa Foto: SITA/AP

LA CORUŇA 21. októbra (WEBNOVINY) – V poradí 15. hetrik v La Lige a celkovo 21. v súťažnom zápase za FC Barcelona z kopačiek Lionela Messiho pomohol katalánskemu veľkoklubu vyhrať sobotňajšiu bitku v najvyššej španielskej futbalovej súťaži proti La Coruni.

Katalánci museli takmer celý druhý polčas hrať bez vylúčeného Javiera Mascherana, aj v desiatich dokázali podnikať nebezpečné protiútoky. Messi v kalendárnom roku 2012 strelil v klube a v reprezentácii už 71 gólov a už len o štyri zaostáva za rekordom, ktorý v roku 1959 vytvoril legendárny Brazílčan Pelé.

Argentínčan v ôsmich súbojoch La Ligy v ročníku 2012/13 dal už 11 gólov, o dva viac ako Cristiano Ronaldo z Realu Madrid. Po zápase v La Coruni sa ponáhľal Messi do nemocnice.

Chce stihnúť pôrod potomka. Jeho syn by sa mal už čoskoro narodiť,“ vysvetľoval športový riaditeľ Barcelony Andoni Zubizarreta.

Barcelona na štadióne Riazor viedla v 18. min už 3:0. Najskôr Jordi Alba v 3. min zužitkoval prihrávku od Cesca Fábregasa, potom sa presadil Cristian Tello a potom dosiahol prvý presný zásah po ďalšej Fábregasovej akcii Messi. Domáci vďaka úspešnému pokutovému kopu Pizziho a gólu Alexa Bergantinosa znížili na 2:3, ale Messi po ďalšej asistencii od Fábregasa svoj tím upokojil a do šatní ho poslal s vedením 4:2.

Deportivo La Coruna 4-5 Barcelona Highlights by fasthighlights-2013

Deportivo malo výborný úvod druhého polčasu, v 47. min sa presadil opäť Pizzi. Následne uvidel Mascherano červenú kartu. Tréner Barcelony Tito Vilanova zareagoval na oslabenia striedaním, namiesto Fábregasa poslal na ihrisko Xaviho. V 77. min Argentínčan skompletizoval hetrik, ale o dva góly si strelil bizarný vlastný gól Jordi Alba. Deportivo dostalo šancu bojovať aspoň o bod a do konca duelu bolo všetko otvorené.

Mohli sme zápas rozhodnúť už v prvom polčase. Deportivo však ukázalo svoje kvality, doma je veľmi silné a jeho fanúšikovia sú skvelí. Bol to pre nás ťažký zápas. Musíme sa z neho poučiť a odstrániť chyby, ktoré sme urobili,“ povedal tvorca hry Barcelony Andrés Iniesta.

Poviem iba pozitíva. Máme tri body, videli sme veľa gólov a kontrolovali sme hru aj napriek tomu, že sme hrali desiati. Bol to bláznivý zápas. Leo Messi má za sebou náročný týždeň, hral za reprezentáciu, potom absolvoval dlhú cestu, ale dnes bol opäť neskutočný,“ chválil svojho zverenca tréner Barcelony Tito Vilanova.

Je to veľmi tesný výsledok. Zvyčajne, ak dáte štyri góly, vyhrávate. My sme ich dali, navyše do siete Barcelony, ale dostali sme ďalších päť. Fanúšikovia môžu byť spokojní s naším výkonom. Dokázali sme sa vyrovnať s trojgólovým mankom v úvode a snažili sme sa favoritovi znepríjemniť zápas,“ hovoril tréner Deportiva José Luís Oltra.

Ronaldo

Domácu neporaziteľnosť si drží v tejto sezóne Málaga a je tretia za vedúcou dvojicou FC Barcelona – Atlético Madrid. Málaga zdolala v sobotu Valladolid 2:1.

Valladolid naopak nebodoval na súperových trávnikoch od prvého kola aktuálneho ročníka, keď zdolal Zaragozu na jej pôde 1:0, a figuruje na 8. pozícii v dvadsaťčlennom ligovom pelotóne.

Real Madrid na domácej pôde nedovolil skórovať hráčom Celty Vigo a zvíťazil 2:0. O góly „bieleho baletu“ sa postarali Argentínčan Higuaín a portugalský kanonier Cristiano Ronaldo. Valencia otočila na domácom štadióne stretnutie proti Athleticu Bilbao a zvíťazila 3:2.

V Ešte v 88. minúte vyhrávali hostia 2:1, potom však gólovo udreli Tino Costa a Nelson Valdéz a zabezpečili „netopierom“ tri body do tabuľky. V nej patrí hráčom Valencie ôsma priečka, Bilbao je šestnáste v poradí.

Výsledky stretnutí 8. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División 2012/2013:

Real Madrid – Celta Vigo 2:0 (1:0)

Góly: 11. G. Higuaín, 67. Cristiano Ronaldo (z pok. kopu)

Real Madrid 2-0 Celta de Vigo by goalsarena2012

Málaga – Valladolid 2:1 (1:1)

Góly: 37. Isco, 87. Joaquín Sánchez – 9. M. Goncalves

Malaga 2-1 Valladolid by fasthighlights-2013

Valencia – Bilbao 3:2 (1:2)

Góly: 26. R. Soldado (z pok. kopu), 88. Tino Costa, 90. N. Valdéz – 19. a 30. A. Aduriz, ČK: 68. A. Herrera (Bilbao)

Valencia 3-2 Athletic Bilbao Highlights by fasthighlights-2013

La Coruňa – FC Barcelona 4:5 (2:4)

Góly: 26. a 47. Pizzi (prvý z kop. kopu), 37. Bergantinos, 79. Jordi Alba (vl.) – 18., 43. a 77. Messi, 3. Jordi Alba, 8. Tello, ČK: 49. Mascherano (Barcelona)

1. FC Barcelona 8 7 1 0 24:11 22

2. Atlético Madrid 7 6 1 0 18: 8 19

3. Málaga 8 5 2 1 13: 5 17

4. Real Madrid 8 4 2 2 16: 7 14

5. Betis Sevilla 7 4 0 3 12:13 12

6. Mallorca 7 3 2 2 8: 6 11

7. FC Sevilla 7 3 2 2 8: 7 11

8. Valencia 8 3 2 3 11:11 11