Lionel Messi
Argentínsky futbalista Lionel Messi skóruje počas prípravného zápasu Argentíny a Brazílie. Rijád, 15. november 2019. Foto: SITA/AP

Návrat Lionela Messiho do reprezentačného dresu Argentíny bol víťazný. V súboji juhoamerických „gigantov“ a zároveň odvekých rivalov Argentína zdolala Brazíliou 1:0 práve gólom svojho nekorunovaného futbalového kráľa. Messi predtým chýbal tri mesiace v národnom tíme z disciplinárnych dôvodov. Verejne sa posťažoval, že o titule Brazílie na Copa América bolo rozhodnuté už vopred.

Dva pokutové kopy

Z prípravného zápasu Argentíny a Brazílie v saudskoarabskom Rijáde ubehlo iba 13 minút a už sa kopali dva pokutové kopy. Najprv v 10. min si postavil loptu na biely bod brazílsky útočník Gabriel Jesus, ale prízemnou strelou ani netrafil bránku.

O tri minúty neskôr Messi spadol v šestnástke Brazílie po kontakte s obrancom Alexom Sandrom a loptu si zo vzdialenosti 10 m postavil aj on. Brankár Alisson síce vyrazil jeho málo dôraznú strelu, ale na druhý pokus sa už 32-ročný kanonier FC Barcelona nepomýlil. Bol to 69. reprezentačný gól v podaní „malého“ veľkého muža svetového futbalu.

Od začiatku zápasu sme sa snažili hrať futbal. Mali sme pár šancí, ktoré sme nevyužili, ale aj súper mal svoje príležitosti. V druhom polčase sme však boli lepším tímom,“ povedal Lionel Messi pre Reuters, cituje ho aj portál ESPN.

Zaujala aj výmena názorov

V drese Brazílie sa v 86. min dostal na ihrisko útočník Wesley, ktorý si v sezóne 2015/2016 obliekal dres Trenčína v najvyššej slovenskej súťaži. Argentína natiahla šnúru zápasov bez prehry na šesť, Brazília sa nedočkala víťazstva ani po piaty raz od svojho júlového triumfu na Copa América. V zápase zaujala aj výmena názorov medzi strelcom víťazného gólu Messim a brazílskym trénerom Titem.

Sťažoval som sa, lebo Messi mal podľa mňa dostať žltú kartu. Potom prišiel za mnou a vravel, aby som si zatvoril ústa. To isté som povedal aj ja jemu. To bolo všetko,“ priblížil brazílsky tréner Tite. „Vždy je dobré, keď sa zvíťazí. Lepšie sa nám pôjde do ďalších zápasov. Zápas som ukončil v dobrej forme a myslím si, že aj celé mužstvo,“ doplnil Messi.

Argentínčania by sa mali už v pondelok predstaviť v izraelskom Tel Avive proti Uruguajčanom, ale uvažuje sa o zrušení zápasu pre vojenské akcie v pásme Gazy. Brazília má v utorok naplánovaný súboj s Kórejskou republikou v Abú Zabí v SAE. Bude to posledný zápas „kanárikov“ pred marcovým vstupom do kvalifikácie o postup na MS 2022.