Jamajka to nezvládla, Gold Cup vyhralo opäť Mexiko
Hráči Mexika sa tešia z pohára. Gold Cup vyhrali už siedmy raz. Philadelphia, 26. júla 2015. Foto: SITA/AP

PHILADELPHIA 27. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Mexika sa stali siedmykrát v histórii víťazmi Gold Cupu, šampionátu Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti. Vo finále vo Philadelphii zdolali pred 68 930 divákmi výber Jamajky 3:1.

Za Mexiko skórovali Andrés Guardado, Jesús Corona a Oribe Peralta. V drese Jamajky, ktorá v semifinále zdolala najväčšieho favorita z USA a stala sa prvým finalistom z karibskej oblasti, sa presadil len Darren Mattocks. Mexičania sa 9. októbra stretnú v Pasadene na štadióne Rose Bowl s Američanmi, ktorí vyhrali Gold Cup v roku 2013, o miestenku za zónu CONCACAF na Pohár konfederácií FIFA 2017 v Rusku.

Mexiko začalo finále ofenzívne a po polhodine hry išlo po voleji Guardada do vedenia. Bol to jeho šiesty gól na turnaji. O jeden viac dal Američan Clint Dempsey, ktorý získal Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca. Guardado dostal po zápase Zlatú loptu pre najlepšieho hráča Gold Cupu. V úvode druhého polčasu poistil vedenie Corona a po hodine hry pridal ďalší zásah Peralta. Jamajčania v 79. minúte zásluhou Mattocksa už len kozmeticky upravili výsledok.

„Kontrolovali sme vývoj zápasu, využili sme ponúknuté príležitosti. Našli sme rytmus, aký sme chceli. Triumfovali sme zaslúžene. Mám radosť z výkonu chlapcov, do tohto víťazstva dali všetko,“ komentoval po dueli tréner Mexika Miguel Herrera. „Tieto strieborné medaily majú pre nás cenu zlata. Nikto nám nedával šancu,“ povedal kouč Jamajčanov Winfried Schäfer.