Fortuna liga - 2. kolo

BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Michaloviec dosiahli historicky prvé víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži na súperovej pôde. Odniesla si to Trnava, kde Zemplínčania zvíťazili 1:0 v rámci sobotňajšieho 9. kola Fortuna ligy 2015/2016.

Postaral sa o to záložník Stanislav Danko, ktorý v 25. minúte prekonal domáceho brankára Ľuboša Kamenára. Michalovčania sa vďaka trojbodovému zásahu odrazili od dna ligovej tabuľky, na ktoré klesla Podbrezová.

Ružomberok ukončil sériu Zlatých Moraviec

Päť rôznych strelcov sa postaralo o presvedčivé víťazstvo Ružomberka nad Zlatými Moravcami 5:2. Postupne sa presadili Dominik Kružliak, Martin Jakubko, Tomáš Ďubek, Andrej Lovás a Michal Faško, za hostí dvakrát iba znížil bývalý hráč Liptákov Léandre Gael Tawamba Kana – na záver z pokutového kopu.

Štvorzápasová šnúra ViOn-u bez prehry sa skončila, naopak Ružomberok pod vedením nového trénera Ladislava Pecka zabral naplno druhýkrát po sebe. V druhom polčase sa do hry dostala aj staronová ružomberská akvizícia Miloš Lačný.

Skalica viedla v Žiline o dva góly

Nováčik zo Skalice viedol na trávniku vicemajstrovskej Žiliny v 64. minúte nádejne 2:0, ale napokon sa musel uspokojiť s bodom. MŠK totiž v rozpätí dvoch minút vyrovnal: najprv Paur v 71. minúte znížil a potom kuriózne William druhýkrát prekonal hosťujúceho brankára Andrej Fišana.

Žilinčania prekvapujúco nebodovali naplno tretíkrát po sebe, predtým vyhrali v Podbrezovej (3:2) aj doma nad Slovanom Bratislava (3:0). „Záhoráci“ čakajú na trojbodový zásah už sedem zápasov.

Podbrezová klesla na dno

Už päť zápasov po sebe nezískali futbalisti ŽP Šport Podbrezová vo Fortuna lige ani bod, v sobotu podľahli Senici na jej trávniku 1:3. „Vymaľované“ bolo už v prvom polčase, ktorý domáci zvládli jednoznačne 3:0. Dvakrát sa strelecky presadil Jozef Dolný, raz Michal Klec.

V závere duelu iba znížil Patrik Vajda. Seničania po slabšom rozbehu v úvode súťaže zvíťazili druhýkrát po sebe a poskočili už na 6. priečku v tabuľke. Podbrezová je s 5 bodmi na jej chvoste, preskočili ju aj dosiaľ posledné Michalovce.

Myjava neprehrala už päť zápasov

Futbalisti Dunajskej Stredy prekvapujúco nezískali ani bod proti Spartaku Myjava (0:1). Hosťom sa už po piatich minútach zranila brankárska jednotka Peter Solnička, ale jeho náhradník Matúš Hruška ani raz neinkasoval.

Tri body „vystrelil“ Myjavčanom v 42. minúte hlavičkou Peter Sládek. „Kopaničiari“ tretíkrát po sebe nedostali gól a ťahajú päťzápasovú šnúru bez prehry.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 9. kolo – sobota:

FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:1)

Gól: 25. S. Danko, ŽK: 34. Godál, 75. Čonka – 50. S. Danko, rozhodovali: Pavlík – Mikulaj, Hrmo, 7050 divákov

Trnava: Kamenár – Janečka, Miloš Nikolič, Godál, Ľ. Hanzel (38. Depetris, 56. Schranz) – Baéz (73. Casado) – Majtán, Halilovič, Čonka – Harba, Mikovič

Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák – T. Sedlák – M. Koscelník (81. Kerič), Turík, S. Danko (70. Grič) – Kunca, P. Nworah (61. Hamuľak)

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce 5:2 (2:0)

Góly: 24. D. Kružliak, 28. Jakubko, 47. Ďubek (z pok. kopu), 51. A. Lovás, 74. Faško – 67. a 83. Tawamba Kana (druhý z pok. kopu), ŽK: 25. Jakubko, 79. Tofiloski – 17. Majkič, 22. Krznarič, 46. Jhonnes Marques de Souza, 84. Burič, rozhodovali: Valášek – Slyško, Petríček, 1732 divákov

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, D. Kružliak (46. Faško), J. Maslo, A. Rosa – Martin Nagy – Zošák, L. Lupták, Ďubek (78. Masaryk) – A. Lovás, Jakubko (66. Lačný)

Zlaté Moravce: Ranilovič – Pintér (52. Glavaš), Jhonnes Marques de Souza, Tipurič, Majkič – Burič – Orávik, Školnik, Cebara (72. Mance), Krznarič (52. M. Perišič) – Tawamba Kana

MŠK Žilina – MFK Skalica 2:2 (0:1)

Góly: 71. Paur, 73. William Alves de Oliveira – 40. Ľ. Ulrich, 64. Kurák, ŽK: 23. Ciprys, 72. Šebesta, 88. A. Fišan (všetci Skalica), rozhodovali: Leško – Bóllo, Ferenc, 1989 divákov

Žilina: Volešák – Mabouka (60. Hlohovský), Vavro (68. Čmelík), Škriniar, Letič – Pečovský – Paur, Bénes, Škvarka (60. Káčer), J. Mihalík – William Alves de Oliveira

Skalica: A. Fišan – Kurák, Pavol Majerník, Petrovský, Ciprys (90.+ Švrček) – Bariš, Marek Hlinka – P. Vaško, A. Čermák (73. Lietava), P. Mazan – Ľ. Ulrich (58. Šebesta)

FK Senica – ŽP Šport Podbrezová 3:1 (3:0)

Góly: 11. a 41. J. Dolný, 8. M. Klec – 86. P. Vajda, ŽK: 90. Šulla – 17. P. Vajda, 56. Podio, 90.+ Pimpara, rozhodovali: R. Weiss – Brendza, Roszbeck, 1403 divákov

Senica: Šulla – Vengřínek, P. Pavlík, Pillár, Čunta – Hušek – J. Dolný (86. Ventúra), Hromada, M. Klec (71. J. Kosorin), Kalabiška – S. Mráz (46. Komara)

Podbrezová: M. Kuciak – Migaľa, Kupčík, Pimpara, Frizoni – P. Vajda – J. Pančík (46. Žilák), Gál-Andrezly, M. Kochan (22. Vaščák), Sabler (46. Podio) – Mehanovič

FC DAC 1904 Dunajská Streda – Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Gól: 42. Sládek, ŽK: 83. Ľ. Michalík, 90.+ Brašeň – 48. Banovič, 55. E. Daniel, 83. Sládek, rozhodovali: Očenáš – T. Somoláni, Tomčík, 4217 divákov

Dunajská Streda: Tujvel – Štepanovský, Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň – M. Ljubičič, G. Straka (70. R. Černák) – B. Ľupták, Sarr, Pačinda (87. Antonio Asanovič) – Szarka (46. Polievka)

Myjava: Solnička (6. Matúš Hruška) – Beňo, Marček, Banovič, Ján Chovanec (46. Karlík) – T. Kóňa – E. Daniel, Bílovský, Ľ. Kolár – Sládek (84. Škutka), Š. Pekár