Ac miláno
Brankár AC Miláno Gianluigi Donnarumma zneškodňuje pokutový kop v zápase proti FC Turín. Foto: SITA/AP

MILÁNO 21. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti AC Miláno vstúpili do novej sezóny najvyššej talianskej súťaže Serie A nedeľňajším domácim víťazstvom 3:2 nad FC Turín.

O všetky tri góly „rossoneri“ sa postaral kolumbijský útočník Carlos Bacca. Bývalý zakončovateľ FC Sevilla otvoril skóre v 38. minúte, keď sa hlavou položil do centra Ignazia Abateho. V úvode druhého dejstva síce vyrovnal Andrea Belotti, ale už o dve minúty neskôr poslal domácich do vedenia opäť Bacca.

Dvadsaťdeväťročný útočník zavŕšil hetrik po niečo vyše hodine hry, keď premenil pokutový kop po faule na Giacoma Bonaventuru. V prvej minúte nadstaveného času skorigoval na 2:3 Daniele Baselli a hostia mali v samom závere šancu aj na vyrovnanie, keď po červenej karte Rodriga Palettu kopali jedenástku. K exekúcii sa postavil Belotti, ale jeho pokus chytil 17-ročný Gianluigi Donnarumma a stal sa hrdinom domácich. V drese Milánčanov odohral celý zápas slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Hráči SSC Neapol iba remizovali s Pescarou 2:2. Vicemajster z ročníka 2015/2016 dokonca prehrával po prvom polčase 0:2 – presadili sa Ahmad Benali a Gianluca Caprari. Po zmene strán však dvoma gólmi zachránil pre SSC aspoň bod Dries Mertens. Slovenský obranca Norbert Gyömbér odohral za Pescaru celý zápas a do štatistík sa zapísal žltou kartou, jeho reprezentačný kolega a špílmacher Neapola Marek Hamšík hral do 71. min.

V prvom polčase sme dali domácemu tímu veľa priestoru, čo Pescara aj využila. Po zmene strán sa obraz hry zmenil, stále sa hralo na polovici Pescary. Škoda, že sme nepridali aj tretí gól, šance sme na to mali. Samozrejme, mrzí nás, že sme nezačali dobre. No pozeráme sa dopredu, pred sebou máme sobotňajší duel proti Milánu,“ vyhlásil 29-ročný Banskobystričan pre svoju oficiálnu stránku.

AC Miláno – FC Turín 3:2 (1:0)

Góly: 38., 50. a 62. Bacca (tretí z pok. kopu) – 48. Belotti, 90.+ Baselli, ČK: 90.+ Paletta (AC Miláno)

Juraj Kucka (AC Miláno) odohral celý zápas

Atalanta Bergamo – Lazio Rím 3:4 (0:3)

Góly: 63. a 67. Kessie, 90.+ Petagna – 15. Immobile, 20. Hoedt, 33. Lombardi, 89. Cataldi

Bologna – Crotone 1:0 (0:0)

Gól: 86. Destro

Empoli – Sampdoria Janov 0:1 (0:1)

Gól: 37. L. Muriel, ČK: 84. Maccarone (Empoli)

Dávid Ivan nenastúpil, Milan Škriniar (obaja Sampdoria) nefiguruje v zápise o stretnutí

Góly: 8. Benali, 35. Caprari – 60. a 63. Mertens

Norbert Gyömbér (Pescara) odohral celý zápas a v 74. min videl ŽK, Marek Hamšík (Neapol) hral do 71. min.

1. AS Rím 1 1 0 0 4:0 3

2. FC Janov 1 1 0 0 3:1 3

3. Chievo Verona 1 1 0 0 2:0 3

4. Lazio Rím 1 1 0 0 4:3 3

5. AC Miláno 1 1 0 0 3:2 3

6. Juventus 1 1 0 0 2:1 3

7. Bologna 1 1 0 0 1:0 3

. Sassuolo 1 1 0 0 1:0 3