Video: Minikobylku Leaf našli neďaleko farmy na streche domu, utekala pred dažďom a záplavami

Minikobylka Leaf na streche domu
Minikobylka Leaf utiekla pred povodňami z farmy a pravdepodobne využila stúpajúcu vodu, vďaka ktorej sa dostala na strechu domu. 12. júl 2018 Reprofoto: www.youtube.com

KURAŠIKI 12. júla (WebNoviny.sk) – Minikobylku Leaf, ktorá sa stratila, keď japonské mesto Kurašiki 6. júla zasiahli prívalové dažde a záplavy, našli po troch dňoch živú na streche domu.

Pohľad na minikoníka stojaceho na streche domu priniesol do záplavami zničeného juhozápadného Japonska tak veľmi potrebnú dobrú správu.

Deväťročná Leaf žila na farme pri zariadení pre seniorov Life Town Mabi, kde ju využívali pri zvieracej terapii. Dážď zatopil prízemie budovy a pod vodou bola aj farma, kde žila Leaf a kozy tiež využívané pri terapii. Zamestnanci zariadenia preto predpokladali, že sa utopila.

Štyridsaťdeväťročná Mari Tanimoto, ktorá sa o kobylku starala, sa však nevzdávala a verila, že zviera mohlo pred povodňou ujsť. Prehľadávala preto aj okolité hory. Leaf však napokon našli na streche súkromného domu neďaleko kancelárie zariadenia.

Bola zablatená a mala zranenú nohu, no prežila. Na to, aby sa dostala do bezpečia, zrejme využila stúpajúcu vodu, no podľa denníka Asahi Shimbun, vie pravdu o svojej záchrane len ona sama.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom