Slovan nastúpil proti Avangardu Omsk
Strelec gólu Miroslav Šatan (vpravo) zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Avangard Omsk. Bratislava, 22. september 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 27. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana sa stávajú v Kontinentálnej hokejovej lige postrachom súperov. Svoju víťaznú sériu natiahli po stredajšom víťazstve nad Jugrou Chanty-Mansijsk na päť zápasov.

Kapitán Slovana Bratislava Miroslav Šatan sa navyše blysol parádnymi gólmi, ktoré sa dostali do Top 10 najkrajších gólov za posledných sedem dní.

Prvý presný zásah „tichého zabijaka“ s číslom „18“ na drese je zo zápasu Slovana s Avangardom Omsk, kedy si v 9. minúte krásne obkorčuľoval bránu a zasunul puk za bezmocného brankára Kuznecova. „Belasí“ v tomto zápase zvíťazili 4:2 a Šatan si okrem tohto gólu pripísal aj asistenciu.

Ďalší skvelý gól strelil Miroslav Šatan v zápase s Petrohradom. V 57. minúte sa pohral s tromi obrancami SKA a strelou nad lapačku prekonal českého gólmana Jakuba Štěpánka. Tento presný zásah bol druhým najkrajším v KHL za minulý týždeň a aj víťazný v tomto zápase.

Najkrajší gól strelil za posledný týždeň Jonas Andersson z Atlantu Mytišči.