Košičania obhájili majstrovský titul a vyrovnali sa Slovanu
Košický brankár Alexandr Hylák vyráža puk po strele jedného z banskobystrických hráčov počas šiesteho finálového zápasu Tipsport extraligy. Banská Bystrica, 11. apríl 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti majstrovských Košíc sa vo štvrtkovom dueli proti „dvadsiatke“ natrápili, ale napokon si pripísali na konto svoj druhý trojbodový zápis v tejto sezóne vďaka víťazstvu 3:1.

Pre „oceliarov“ je to zároveň druhé víťazstvo za sebou, v nedeľu si pred vlastnými fanúšikmi poradili s Popradom 4:1. Naopak, pre HK Orange „20“ je to piata prehra v Tipsport extralige v slede.

Skóre duelu na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove otvoril v 18. minúte Richard Lelkeš. Diváci si na ďalší gól museli počkať až do 50. minúty, keď za domácich vyrovnal v presilovej hre Martin Jendroľ.

Víťazný gól duelu strelil o 67 sekúnd neskôr hosťujúci Miroslav Macejko. Košické víťazstvo spečatil v 54. minúte Peter Boltun. Košičania vďaka víťazstvu preskočili v tabuľke Žilinu i Martin.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 8. kolo – štvrtok:
HK Orange „20“ – HC Košice 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 50. Jendroľ (A. Sloboda, Sádecký) – 18. R. Lelkeš (Lapšanský, Cebák), 51. M. Macejko (Sojčík, Boltun), 54. Boltun (E. Šedivý, Sojčík)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Jonák – Synek, Výleta

HK Orange 20: Hrenák – Ivanič, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Košecký, M. Moravčík, Michalčin, Meliško – J. Milý, M. Sukeľ, Hrušík – Briestenský, Holešinský, J. Sukeľ – J. Tatár, M. Surový, P. Galis – Klenko, Sádecký, D. Novák

Košice: M. Melicherčík – E. Šedivý, Philipp, M. Dudáš, Cebák, Štrbák, B. Pavúk, M. Macejko, T. Hričina – M. Bartánus, Suja, Bicek – Lapšanský, Češík, R. Lelkeš – Jenčík, P. Bartoš, T. Hrnka – Sojčík, Boltun, Šoltés

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po štvrtkovom zápase 8. kola:

HK Orange 20 6 1 0 0 0 0 5 7:17 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.