Pittsburgh

OTTAWA 20. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Pittsburghu Penguins triumfovali nad hráči Ottawy Senators 3:2 na ich ľade vo štvrtom finálovom zápase play-off Východnej konferencie NHL a vyrovnali stav série na 2:2.7

V bránke „tučniakov“ Murray

V bránke „tučniakov“ sa premiérovo v tohtoročných vyraďovacích bojoch od začiatku predstavil hrdina play-off 2015/2016 Matt Murray, ktorý sa zotavil zo zranenia a po výprasku 1:5 v ostatnom stretnutí dostal prednosť pred skúseným Marcom-Andrém Fleurym.

Dvadsaťdvaročný gólman zastavil 24 z 26 striel súpera (úspešnosť 92,3 %). Jeho náprotivok Craig Anderson chytil 32 z 35 streleckých pokusov Penguins (91,4 %).

Do zápasu vstúpili živšie hostia z Pittsburghu a za svoju aktivitu boli odmenení v 20. min gólom mladého fínskeho beka Olliho Määttäho.

Séria sa sťahuje do Pittsburghu

V ôsmej minúte druhej tretiny počas presilovej hry zvýšil náskok „tučniakov“ kapitán Sidney Crosby a v 32. min stanovil trojgólový rozdiel Brian Dumoulin. Ešte pred koncom druhej tretiny zredukoval náskok Pittsburghu domáci Clarke MacArthur. Päť minút pred koncom tretej tretiny znížil na rozdiel jediného gólu Tom Pyatt a dráma bola na svete.

Tlak „senátorov“ gradoval a vyústil v samom závere duelu. Tréner Ottawy Guy Boucher odvolal brankára Craiga Andersona a Pittsburghu nevyšlo striedanie – mal príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, čo neuniklo očiam arbitrov. Ani početná výhoda o dvoch hráčov však nepriniesla domácim vytúžené vyrovnanie.

Najbližšie ku gólu bol Kyle Turris, ktorý niekoľko sekúnd pred koncom trafil žŕdku Murrayho bránky. Dvakrát bol v dobrej palebnej pozícii aj kapitán Senators Erik Karlsson, ale ani on neuspel.

Séria sa sťahuje do Pittsburghu, piaty zápas je na programe v nedeľu 21. mája.

Finále play-off NHL –

• hrá sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Ottawa Senators – Pittsburgh Penguins 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) – stav série 2:2
Góly: 39. MacArthur (B. Ryan), 55. Tom Pyatt (Hoffman, E. Karlsson) – 20. Määttä (Crosby, Guentzel), 28. Crosby (Guentzel, Kessel), 32. Dumoulin (Cole, S. Wilson)