Video: Muž krompáčom zničil hviezdu Trumpa na chodníku slávy

Donald Trump
Zničená hviezda Donalda Trumpa na hollywoodskom chodníku slávy. Los Angeles, 26. október 2016. Foto: SITA(AP

LOS ANGELES 27. októbra (WebNoviny.sk) – Losangeleská polícia zatkla vo štvrtok muža, ktorý pravdepodobne kladivom a krompáčom poškodil v noci na stredu hviezdu s menom republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa na Hollywoodskom chodníku slávy. Informovala o tom agentúra AP.

Jamieho Otisa zadržali vo štvrtok ráno pre podozrenie z trestného činu vandalizmu. Otisovo počínanie zachytil na video tím hollywoodskeho spravodajského servera Deadline.com. Zachytáva, ako sa muž oblečený v reflexnej veste a pracovnej prilbe najskôr pokúsil hviezdu odstrániť. Keď sa mu to nepodarilo, aspoň ju zničil, pričom z nej krompáčom dôkladne vysekal Trumpovo meno.

Celý incident trval zhruba päť minút a Otis následne ušiel z miesta činu, kde zanechal len svoje náradie. Novinárom sa však ešte predtým stihol predstaviť. Povedal tiež, že pôvodne mal v úmysle hviezdu odstrániť a vydražiť. Výťažok z aukcie chcel venovať 11 ženám, ktoré Trumpa obvinili zo sexuálneho obťažovania.

Trump dostal hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy v roku 2007 za účinkovanie v známej reality šou The Apprentice. Tento rok sa hviezda stala terčom už niekoľkých útokov; najvážnejším bol však práve ten najnovší. Hollywoodska obchodná komora, ktorá sa stará o udržiavanie turistami vyhľadávaného chodníka slávy, odhadla, že oprava Trumpovej hviezdy bude trvať niekoľko dní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump