Video: Na diaľnici v Kašmíre vybuchla v aute bomba, zničila autobus a zabila niekoľko ľudí

Kašmír, explózia bomby
Vojaci na diaľnici v Kašmíre, kde vybuchla bomba, ktorá zasiahla vozidlá polovojenského konvoja. Reprofoto: www.youtube.com
  • aktualizované 14. februára 16:01

ŠRÍNAGAR 14. februára (WebNoviny.sk) – Explózia bomby v aute zasiahla na diaľnici v Indiou kontrolovanej časti Kašmíru konvoj polovojenských jednotiek, pričom najmenej dvanásť vojakov zomrelo a ďalších 40 utrpelo zranenia.

K útoku sa prihlásila skupina Džaíš-i-Muhammad

Štvrtkový výbuch zničil jeden autobus, v ktorom sa viezlo najmenej 35 vojakov, a poškodil ďalších päť vozidiel. Tamojšie úrady obviňujú z útoku povstalcov bojujúcich proti indickej vláde.

Podľa miestnych médií sa k útoku prihlásila militantná skupina Džaíš-i-Muhammad. Na miesto vyslali vojakov a policajné protiteroristické jednotky. Zranených transportovali do nemocníc. Mnohí z nich sú v kritickom stave.

Sporný región

Kašmír je rozdelený medzi Indiu a Pakistan, pričom oba štáty si robia nároky na celý himalájsky región. Od konca 80. rokov minulého storočia v oblasti bojujú povstalci za nezávislosť Kašmíru alebo za spojenie sa s Pakistanom.

Mnoho tamojších obyvateľov pritom podporuje činnosť rebelov. India obviňuje Pakistan z ozbrojovania a trénovania povstalcov, čo však Islamabad popiera.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom