Jaroslav Halák

ST. LOUIS 10. októbra (WEBNOVINY) – Hokejový brankár Jaroslav Halák vychytal pre St. Louis Blues v stredajšom zápase NHL víťazstvo 3:2 nad obhajcom Stanleyho pohára Chicagom Blackhawks a stal sa aj prvou hviezdou duelu.

Ružinovský odchovanec mal v súboji 26 úspešných zákrokov. V stretnutí síce po góle Jonathana Toewsa prišiel o sériu bez inkasovaného gólu, ktorá trvala 111:52 min, ale po jeho skončení mal dôvod na radosť. Blues viedli 1:0 i 2:1, Blackhawks vždy dokázali vyrovnať.

O výsledku rozhodol 21,1 sekundy pred koncom tretej tretiny Alexander Steen. Za Chicago nastúpili aj Marián Hossa a Michal Handzuš. Hossa počas 15:30 min ohrozil Haláka trikrát, Handzuš odkorčuľoval takmer 15 minút a vyslal jednu strelu.

„Čakali sme, že to bude veľký zápas, proti Chicagu je takým každý. Dnes hral náš tím skvele a navyše celých 60 minút. Bolo dôležité držať sa taktických pokynov a nevzdávať sa,“ povedal po zápase Halák. St. Louis v troch zápasoch novej sezóny ešte neprehralo, Chicago si pripísalo druhý neúspech.

Montreal nevyhral v Scotiabank Saddledome v Calgary od 5. januára 2002 a sériu neúspechov nepretrhol ani tentoraz, keď prehral 2:3. Postaral sa o to osemnásťročný mladík Sean Monahan, ktorý mal v čase poslednej výhry Canadiens v Calgary 7 rokov, 2 mesiace a 25 dní.

V stredu dosiahol dva body za gól a asistenciu a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Prvou sa stal brankár Joey MacDonald, ktorý mal 35 úspešných zákrokov. Calgary v riadnom hracom čase neprehralo ani raz v prvých štyroch dueloch sezóny.

„Je to brutálna prehra. Takéto zápasy musíme dotiahnuť do predĺženia. Neviem, nad čím hráči uvažovali. Mali sme v hrsti bod, možno aj dva. Ale nezískať ani jeden je neprijateľné,“ penil tréner Blackhawks Joel Quenneville.

Montreal nevyhral v Scotiabank Saddledome v Calgary od 5. januára 2002 a sériu neúspechov nepretrhol ani tentoraz, keď prehral 2:3.

Postaral sa o to osemnásťročný mladík Sean Monahan, ktorý mal v čase poslednej výhry Canadiens v Calgary 7 rokov, 2 mesiace a 25 dní. V stredu dosiahol dva body za gól a asistenciu a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu.

„Dennodenne na sebe pracujem, na tých maličkostiach na ľade i mimo neho, aby som bol naďalej dobrým profesionálom,“ poznamenal Monahan, ktorý si užíva dôveru kouča Boba Hartleyho.

„Niekedy sa musím uštipnúť, či by som nemal skontrolovať jeho rodný list. Postoj, aký ukazuje toto 18-ročné dieťa… Baví ho to. Oplýva nadšením, vzrušením, chce sa učiť. Je to skutočne výnimočný chlapec,“ komentoval počínanie svojho zverenca kouč „plameňov“.

Prvou hviezdou duelu sa stal brankár Joey MacDonald, ktorý mal 35 úspešných zákrokov. Calgary v riadnom hracom čase neprehralo ani raz v prvých štyroch dueloch sezóny.

Los Angeles zdolalo Ottawu 4:3 po predĺžení. Po úvodnej dvadsaťminútovke viedli Kings 3:0, náskok stratili. V 28. sekunde predĺženia o výsledku rozhodol Jeff Carter.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Calgary – Montreal 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 10. Monahan (Stempniak), 19. S. Bärtschi (Monahan), 37. Glencross (Wideman, Hudler) – 38. Subban (Pacioretty, A. Markov), 51. Eller (Galchenyuk, Subban)

St. Louis – Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 16. Tarasenko (Berglund), 29. Backes (Pietrangelo, Oshie), 60. Steen (Pietrangelo, Bouwmeester) – 18. P. Kane (Sharp, Toews), 30. Toews (P. Kane, Sharp)

Jaroslav Halák (St. Louis) mal 26 úspešných zákrokov a stal sa prvou hviezdou

Los Angeles – Ottawa 4:3 po predĺžení (3:0, 0:1, 0:2 – 1:0)

Góly: 7. D. Brown, 13. J. Carter (M. Richards), 18. D. Brown (J. Carter, Kopitar), 61. J. Carter (M. Richards, Kopitar) – 27. Pageau (Condra, Corvo), 46. B. Ryan (Karlsson, C. Phillips), 56. M. Michálek (Corvo, B. Ryan)