Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pápež František navštívil USA
Vyvrcholením pápežovej návštevy New Yorku bola omša v Madison Square Garden, na ktorej sa zúčastnilo približne 18 000 ľudí. František v omši zdôraznil potrebu prijatia cudzincov a marginalizovaných osôb. V homílii Svätý Otec odkázal tiež na deti bez vzdelania, ľudí bez zdravotného poistenia, bezdomovcov a zabudnutých starých ľudí. Dodal, že Boh nás oslobodzuje od anonymity, od života plného prázdnoty a sebectva. New York, 25. september 2015. Foto: SITA/AP
26. septembra 2015 SprávySvet od SITASITA Diskusia(4)

Video: Na pápežovu omšu v New Yorku prišli tisícky ľudí

NEW YORK 26. septembra (WebNoviny.sk) – Vyvrcholením pápežovej návštevy New Yorku bola v piatok omša v Madison Square Garden, na ktorej sa zúčastnilo približne 18 000 ľudí, informovali o tom svetové agentúry.

Obrazom: Pápež František na návšteve USA

František v omši zdôraznil potrebu prijatia cudzincov a marginalizovaných osôb. V homílii Svätý Otec odkázal tiež na deti bez vzdelania, ľudí bez zdravotného poistenia, bezdomovcov a zabudnutých starých ľudí. Dodal, že “Boh nás oslobodzuje od anonymity, od života plného prázdnoty a sebectva.”

Vyhlásil tiež, že Boh žije v našich mestách, rovnako ako aj cirkev. Zároveň vyzdvihol veľkomestá pre ich rozmanitosť a kultúru, varoval však pred odcudzením medzi ľuďmi žijúcimi v nich.

Video: Na omši v Madison Square Garden sa zúčastnilo približne 18 000 ľudí

Skôr v piatok vystúpil pápež pred svetovými štátnikmi na pôde Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN), kde poukázal na potrebu presadzovať “väčšiu rovnosť” medzi krajinami a obmedziť zneužívanie moci.

František sa tiež pomodlil za obete septembrových teroristických útokov z roku 2001. S príbuznými obetí sa stretol v pamätnom múzeu v takzvanom Ground Zero, teda mieste, kde pred 11. septembrom stál komplex WTC (Svetové obchodné centrum).

Neskôr navštívil katolícku školu v newyorskej štvrti Harlem a previezol sa Central Parkom v otvorenom automobile, kde ho vítal obrovský dav, približne 80 000 ľudí, odhadla agentúra AP. V sobotu ráno sa Svätý Otec presunie do Filadelfie, kde sa zúčastní na svetovom stretnutí rodín.

Video: František sa pomodlil za obete teroristických útokov z roku 2001

Odporúčané články

Pápež vystúpil v OSN, vyzval na väčšiu rovnosť medzi štátmi Zaujímavé fakty o návšteve pápeža Františka v New Yorku

Témy

Diskusia

moli-tan Ferko hovorí obdobu toho, čo Po-Ke - Mon z OSN. To že treba zastaviť bombardovanie nevinných obeti nikomu neprekáža. Pretože visia na šnúrkach z černoškových gati. salammon Na tému, kto vyrába utečencov nepadlo ani slovo. Hra na všetky strany. J57 Potvrdzuje sa, že kto vodu káže, víno pije? Migranti v Taliansku cirkvi nevoňajú, preto ich chcú rozdeľovať, určovať kvóty? Preto musel vzniknúť exodus milióna ľudí, na ktorom zarábajú tureckí pašeráci, talianska mafia, ale aj pašeráci napr. z Bangladéžu, o ktorom... gender Papá je vyškerený jak lečo,svoju úlohu doviesť stádo na bitúnok a ešte popritom šťastné plní velmi úspešne a v krajine pedofilov,buzien a iných úchylákov je za hviezdu a to on rád
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Byvanie je hra

DRAN.sk

NAJKY.sk

Dámskajazda

Podnikam.sk

najAPPKY.sk

Autolike.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...