Ladislav Nagy, Martin Vyskoč
Zákrok Ladislav Nagya na Martin Vyskoča. Reprofoto: huste.joj.sk.
  • aktualizované: 9. októbra, 19:10

DETVA 9. októbra (WebNoviny.sk) – Bez obrancu Martina Vyskoča sa budú musieť zaobísť hokejisti Detvy v najbližšom období Tipsport ligy 2017/2018. Obranca HC 07 Detva utrpel ťažký otras mozgu v nedeľňajšom domácom stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže proti HC Košice (2:3).

Vyskoč bol v bezvedomí

Kapitán „oceliarov“ Ladislav Nagy v siedmej minúte zápasu zrazil Vyskoča na modrej čiare, vkorčuľoval do útočnej tretiny a napokon i skóroval. Hráči Detvy síce protestovali, ale arbiter gól uznal za regulárny.

Dvadsaťdvaročný obranca zostal nehybne ležať na ľadovej ploche, podľa oficiálnej webovej stránky nováčika Tipsport ligy bol v bezvedomí. Rodáka z Bratislavy sa rýchlo ujali lekári a zafixovaného ho odniesli na nosidlách a následne transportovali do nemocnice.

Ľupták soptil

„Martin leží v nemocnici a všetci dúfame, že bude v poriadku! Mňa zaráža, čo všetko si môže dovoliť jeden hráč Košíc a každý mu to toleruje. Toto nebol jediný zákrok, ktorý mal byť potrestaný a dovolím si tvrdiť, že keby náš kapitán atakoval po odpískaní úderom do tváre niektorého z hráčov súpera, tak by nielenže nedohral zápas, ale možno ani sezónu,“ soptil majiteľ a prezident detvianskeho klubu Róbert Ľupták.

Nám sa hrá veľmi ťažko, keď bojujeme celý zápas, ale stojí proti nám viac ako len päťka súperových hráčov,“ poznamenal funkcionár pre stránku Detvy. Mužstvo spod Poľany je v ligovej tabuľke na poslednom 10. mieste so ziskom jediného bodu. Detva v nedeľu doma prehrala 2:3 a v tipsportligovej tabuľke je na poslednom 10. mieste so ziskom jediného bodu.