Brankár 'jazdcov' Henrik Lundqvist (30) počas štvrtkového zápasu NHL proti 'tučniakom' z Pittsburghu zhodil bránku. Pittsburgh, 3. marec 2016. Foto: SITA/AP
4. marca 2016 ŠportHokej od SITASITA Diskusia(0)

PITTSBURGH 4. marca (WebNoviny.sk) – Sprievodnou kuriozitou štvrtkového stretnutia hokejovej NHL v Pittsburghu bola popudlivá reakcia hosťujúceho brankára Henrika Lundqvista v druhej tretine, ktorá nezostala bez odozvy.

V 26. min sa švédsky gólman New Yorku Rangers chystal zneškodniť pokus domáceho Patrica Hörnqvista o zakončenie, keď vletel pod nohy spoluhráča Ryana McDonagha, ktorý vracajúc sa v plnej rýchlosti nemal šancu vyhnúť sa zrážke. Lundqvist zostal na moment otrasený a v domnienke, že ho zasiahol práve jeho krajan, počítal s hvizdom rozhodcu. Ale ten neprišiel, navyše mu pri kolízii vyletela hokejka z rukavice, pristála až v rohu klziska a bolo by riskantné korčuľovať po ňu v neprerušenej hre.

A tak pri následnom útoku Penguins od nervov zhodil konštrukciu bránky. Za zdržiavanie hry dostal dvojminútový trest, a hoci domáci presilovku nevyužili, aj tak napokon zvíťazili 4:1. Podľa svojho trénera Alaina Vigneaulta sa Lundqvist takto snažil signalizovať rozhodcom, že je zranený. Po druhej tretine z hry skutočne odstúpil, nahradil ho Antti Raanta.

Peter Budaj si vychytal novú zmluvu v Los Angeles Kings Hossov návrat na ľad sa blíži, prezradil tréner Chicaga

Zatiaľ žiadne komentáre. Napíšte prvý komentár!