Desiaty deň na MS v hokeji
Americký útočník Andy Miele v súboji s Fínom Tomim Sallinenom počas nedeľňajšieho zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

MINSK 18. mája (WEBNOVINY) – Ruskí hokejisti sú na svetovom šampionáte v Minsku naďalej stopercentní. V nedeľňajšom zápase porazili Nemecko 3:0 a na konte majú plný počet 18 bodov. Víťazstvo však malo pre „zbornú“ trpkú príchuť, pretože v polovici tretej tretiny sa zranil Alexander Ovečkin. Hviezdnemu kanonierovi museli z ľadu pomôcť spoluhráči. Podľa ruských médií si Ovečkin poranil koleno, vážnosť jeho zdravotnej indispozície nie je známa.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

V druhom stretnutí v „béčku“ Američania zdolali Fínov 3:1 a zaistili si účasť vo štvrťfinále. Reprezentácii Suomi nemusí na účasť v najlepšej osmičke stačiť ani pondelková výhra nad Kazachstanom. Z hry o štvrťfinále sú po víťazstve USA prakticky von aj Švajčiari, ktorí v Minsku obhajujú strieborné medaily. Ich nádej je len v rovine teórie.

Obrazom: Nedeľňajšie zápasy na MS v hokeji

Prvý nedeľňajší súboj v „slovenskej“ skupine muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorom o triumfe Kanady nad Švédskom rozhodol Ryan Ellis. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo 2:2. Oba tímy majú v tabuľke po 15 bodov. Kanaďania sú momentálne prví a proti Nórsku budú obhajovať pozíciu lídra skupiny. Švédov čaká na záver základnej časti Taliansko.

K bránam štvrťfinále sa po víťazstve nad Nórskom priblížili Česi. Jediný gól duelu padol hneď v úvode – Jágr nahodil puk z rohu pred nórskeho brankára, kde síce neuspel Hertl, ale dezorientovaného Söberga prekonal v 39. sekunde Sobotka. Česi majú po nedeli na svojom konte 10 bodov, trio ich najbližších prenasledovateľov – Francúzsko, Slovensko a Nórsko – nazbieralo zatiaľ o tri body menej.