MS v hokeji 2014
Dán Jannik Hansen v súboji s Francúzom Nicolasom Beschom počas pondelňajšieho zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

MINSK 19. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Francúzska v pondelok na svetovom šampionáte v Minsku rozhodli o tom, že Slováci nepostúpia do štvrťfinále. Reprezentanti „galského kohúta“ porazili Dánsko 6:2, vyšla im najmä záverečná tretina, v ktorej strelili štyri góly. Francúzi oslavujú prvý postup medzi oktetom najlepších mužstiev na majstrovstiev sveta od roku 1995.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

V druhom zápase A-skupiny sa rozhodlo o druhom zostupujúcom. Po prehre so Švédmi opúšťa elitnú kategóriu spoločne s Kazachstanom aj Taliansko. „Tri Korunky“ sa priebežne vyšvihli na čelo tabuľky s trojbodovým náskokom pred Kanadu, na ktorú však v utorok ešte čaká duel proti Nórsku.

Obrazom: Pondelňajšie zápasy na MS v hokeji

V „béčku“ mali Fíni nečakané problémy s Kazachstanom. Severania za outsiderom zaostávali 1:2, ale zvrátili nepriaznivý vývoj vo svoj prospech. Účasť vo štvrťfinále však istú nemajú a musia čakať ako dopadnú utorňajšie zápasy.

Oslavovať postup medzi osmičku najlepších tímov môžu Bielorusi, ktorí v dramatickom súboji porazili Lotyšov. Domáci hokejisti rozhodli o svojom triumfe v rozpätí 32 sekúnd deviatej minúty prvej tretiny. Brankára Masalskisa prekonal Platt delovkou od modrej čiary a Grabovskij vzápätí pridal druhý presný zásah.

Po sérii vylúčení sa Lotyšom podarilo skorigovať v početnej výhode o dvoch korčuliarov – Lalanda prekonal Kulda a vykresal nádej na bodový zisk. Tlak lotyšského družstva v závere pri power-play síce priniesol gól z hokejky Daugaviňša, no arbitri ho neuznali pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Definitívnu bodku za duelom dal presný zásah Sergeja Kosticyna do prázdnej bránky súpera.

MS v hokeji  sutaze

Lotyši môžu miestenku medzi oktetom najlepších mužstiev na šampionáte získať v utorok na úkor Fínov, no so Švajčiarmi musia získať aspoň dva body.