Piatkové zápasy na MS v hokeji
Fínsky útočník Jere Sallinen v súboji so Švajčiarom Thomasom Rufenachtom počas piatkového zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

MINSK 16. mája (WEBNOVINY) – Reprezentanti Švédska si piatkovým víťazstvom nad výberom Slovenska 3:1 zabezpečili miestenku vo štvrťfinále 78. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v bieloruskom Minsku. Úradujúci majstri sveta majú po piatich dueloch v základnej A-skupine na svojom konte 14 bodov za štyri víťazstvá v riadnom hracom čase a jeden úspech po samostatných nájazdoch. Slováci sú so štyrmi bodmi na šiestej priečke a stále majú šancu postúpiť do vyraďovacích bojov.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

V druhom piatkovom zápase v „slovenskej“ skupine hokejisti Kanady hladko zdolali Talianov 6:1. V úvodnej časti Kanaďania napriek prevahe strelili len jeden gól, no brankár Bellissimo v druhej dvadsaťminútovke inkasoval až štyrikrát a pred treťou tretinou ho nahradil Bernard. Talianom sa síce podarilo v 42. min skorigovať stav, no favorit si už víťazstvo bez väčších problémov ustrážil a urobil ďalší krok k postupu do štvrťfinále. Definitívnu bodku za duelom dal presný zásah B. Schenna v 57. min.

Obrazom: Piatkové zápasy na MS v hokeji

V „béčku“ sa o prekvapenie postarali hráči Kazachstanu, ktorí dokázali obrať o bod Američanov. O triumfe USA až v predĺžení rozhodol zadák Nashville Predators Seth Jones. V riadnom hracom čase nemal víťaza ani súboj so Švajčiarmi. Skóre duelu otvoril už v 6. min fínsky obranca Kivistö a gólovú poistku pridal v 33. min skúsený O. Jokinen. Úradujúci vicemajstri sveta Švajčiari sa k slovu dostali až v III. tretine – v 42. min znížil Suri a v 57. min vyrovnal na 2:2 Josi. V predĺžení gól nepadol a v nájazdoch uspel len Iiro Pakarinen v piatej sérii.