Utorňajšie zápasy na MS v hokeji
Taliani Marco Insam (vľavo) a Thomas Larkin (uprostred) v súboji s Dánom Nicklasom Jensenom počas utorňajšieho zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

MINSK 13. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Fínska získali prvé body v základnej B-skupine na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku až v ich treťom zápase.

Severania v utorňajšom stretnutí suverénne zdolali Nemcov 4:0. Naopak zverenci amerického trénera Pata Cortinu utrpeli na tomto svetovom šampionáte prvú prehru, keď predtým zdolali Kazachov 2:1 po samostatných nájazdoch a s Lotyšmi si poradili v riadnom hracom čase (3:2).

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Dánski hokejisti zvíťazili v bieloruskom Minsku v utorňajšom zápase v „slovenskej“ základnej A-skupine na 78. majstrovstvách sveta nad Talianmi 4:1. Severania si utvorili rozhodujúci náskok v druhej tretine, ktorú vyhrali 2:0 zásluhou gólov Jannika Hansena v oslabení a Emila Kristensena.

Dáni získali na MS 2014 prvé body a odlepili sa z poslednej priečky „áčka“, na chvost kleslo jednobodové Slovensko. Talianom patrí s tromi bodmi predposledná siedma pozícia.

Obrazom: Utorňajšie zápasy na MS v hokeji

Hokejisti Švédska sa poriadne natrápili na svoje druhé víťazstvo v riadnom hracom čase na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku. Tri korunky si poradili v utorňajšom severskom derby v rámci A-skupiny s Nórmi tesne 2:1. Nóri viedli zásluhou gólu Sondreho Oldena z 23. min, ešte v druhej tretine vyrovnal Joakim Lindström a o víťazstve Švédov rozhodol v 48. min Linus Klasen.

Tre kronor sa dostali na čelo „slovenskej“ A-skupiny, doterajšej senzácii turnaja Nórsku, ktoré utrpelo prvú prehru až v treťom stretnutí, patrí tretia pozícia.

Lotyšskí hokejisti zdolali v utorňajšom zápase B-skupiny na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku Kazachov tesne 5:4. O ich víťazstve rozhodol gól útočníka HK Poprad Jurisa Štalsa. Zakončovateľ slovenského extraligistu si v predmetnom dueli pripísal aj jednu asistenciu.

Lotyši sa dostali na druhé miesto v tabuľke „béčka“, Kazachstanu patrí predposledná siedma pozícia.