Kanaďania takmer premrhali náskok proti Čechom

Pondelňajšie zápasy na MS
Kanaďan Jonathan Huberdeau (vpravo) zvádza boj o puk s Jaromírom Jágrom (vľavo). Foto: SITA/AP

MINSK 12. mája (WEBNOVINY) – Kanadskí hokejisti zvíťazili v bieloruskom Minsku v pondelňajšom zápase v „slovenskej“ základnej A-skupine na 78. majstrovstvách sveta nad Čechmi tesne 4:3. Spočiatku prehrávali a potom sa v závere strachovali o triumf napriek priebežnému náskoku 4:1.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Kanaďania po nevydarenom vstupe už do konca vstupnej 10-minútovky vyrovnali, v 24. min išli do vedenia a duel sa zdanlivo definitívne zlomil v 37. min, keď zámorské mužstvo v rozpätí 17 sekúnd dosiahlo dva presilovkové góly za stavu 2:1. Vyhnalo tým z bránky Jakuba Kovářa, ktorého nahradil Alexander Salák. V tretej tretine Česi enormne zabrali a viackrát mali na hokejkách vyrovnanie, ale v úplnej koncovke doplatili na vylúčenia.

„Javorové“ listy majú z troch vystúpení 7 bodov a figurujú na čele tabuľky, Česko s troma bodmi zostalo na piatej pozícii. Kanada zdolala ČR na šampionáte aj vlani, vtedy to v základnej skupine vo švédskom Štokholme bolo 2:1.

Výsledok – A-skupina (Čižovka Arena):
Česko – Kanada 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)

Góly: 6. Červenka (Sobotka, Klepiš), 53. Novotný (Hudler), 53. Hertl (Jágr) – 10. J. Ward (Monahan, Huberdeau), 24. Turris (Read, Chimera), 37. MacKinnon (Ellis, Ward), 37. Rielly (Bieksa)

Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: Jan Kovář (ČR) 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brügemann (Nem.), Bulanov – Raming (obaja Rus.), Suominen (Fín.)

8. Dánsko 2 0 0 0 2 3:7 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.