Naomi Osaková, Australian Open 2019
Japonská tenistka Naomi Osaková počas osemfinálového zápasu Australian Open 2019, v ktorom zdolala Lotyšku Anastasiju Sevastovovú 4:6, 6:3, 6:4. Melbourne, 21. január 2019. Foto: SITA/AP.

MELBOURNE 21. januára (WebNoviny.sk) – Japonská tenistka Naomi Osaková nasadená ako štvrtá triumfovala 4:6, 6:3, 6:4 nad turnajovou trinástkou Anastasijou Sevastovovou v pondelňajšom stretnutí osemfinále dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD).

Víťazka vlaňajšieho US Open Osaková dokázala napriek strate prvého setu v ďalšom priebehu zabojovať a v Melbourne ju čaká premiérové štvrťfinále v kariére.

„Mojou najväčšou zbraňou je sebadôvera. Každým turnajom a zápasom je väčšia. Pred dvoma týždňami v Brisbane sme obe odohrali stretnutie s rovnakým priebehom, keď som musela otáčať z 0:1. Dnes som sa musela po prvom sete ukľudniť a sústrediť sa iba na svoju hru,“ skonštatovala po stretnutí stále iba 21-ročná Osaková.