Video: Nehodu lietadla spoločnosti Aeroméxico prežili všetci cestujúci

Nehoda lietadla v Mexiku
Lietadlo Embraer 190 spoločnosti Aeroméxico sa zrútilo pri štarte počas búrky, no nehodu prežili všetci na palube. Let AM2431 smeroval z Duranga do hlavného mesta Mexika. Zástupcovia úradov a svedkovia sa nezhodujú na tom, či lietadlo spadlo krátko po vzlietnutí alebo zišlo z dráhy ešte pred tým, ako sa dostalo do vzduchu. Zhodli sa však, že v čase incidentu bola búrka. Podľa niektorých padali aj krúpy. Foto: Red Cross Durango via AP.

MEXIKO 1. augusta (WebNoviny.sk) – Lietadlo Embraer 190 spoločnosti Aeroméxico sa zrútilo pri štarte počas búrky, no nehodu prežili všetci na palube. Incident sa stal v utorok na severe krajiny.

Guvernér José Aispuro uviedol, že pilot a ďalšia osoba sú vo vážnom, no stabilizovanom stave. Povedal, že 49 ľudí previezli od nemocnice, pričom väčšina mala ľahké zranenia. „Našťastie máme všetkých 103 ľudí,“ vyjadril sa.

Zverejnili fotografie horiaceho lietadla

Vláda predtým informovala, že na palube bolo 101 osôb, z toho 97 pasažierov a štyria členovia posádky. Guvernér však vyhlásil, že v prvej zverejnenej správe zabudli na dve maloleté deti.

Úrady už zverejnili fotografie horiaceho lietadla. Na miesto vyslali sanitky, ktoré previezli zranených do nemocníc. Guvernér dodal, že niektorí cestujúci sa dostali von sami a niektorí dokonca prešli do neďalekého letiska v meste Durango, kde hľadali príbuzných.

Lietadlo zasiahol nárazový vietor

Zástupcovia úradov a svedkovia sa nezhodujú na tom, či lietadlo spadlo krátko po vzlietnutí alebo zišlo z dráhy ešte pred tým, ako sa dostalo do vzduchu. Zhodli sa však, že v čase incidentu bola búrka. Podľa niektorých padali aj krúpy.

Guverér ozrejmil, že lietadlo zasiahol nárazový vietor krátko po vzlietnutí, čím stratilo rýchlosť a ľavým krídlom sa dotklo zeme, pričom sa poškodili dva motory. Zastavilo sa na poli a všetci sa dostali von ešte predtým, ako stroj začal horieť.

Spoločnosť Aeroméxico informovala, že let AM2431 smeroval z Duranga do hlavného mesta Mexika.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom