Joshua Kimmich
Nemecký futbalový reprezentant Joshua Kimmich. Foto: SITA/AP.

BRÖNDBY 7. júna (WebNoviny.sk) – Futbalisti úradujúceho majstra sveta Nemecka so šiestimi debutantmi v zostave remizovali 1:1 v utorňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí v kodanskom Bröndby s domácim Dánskom.

Kimmichove nožničky

Prehru favorita odvrátil Joshua Kimmich, ktorý v 88. minúte pohotovými nožničkami ukončil obliehanie dánskej bránky.

Domáci otvorili skóre v 18. minúte: kapitán Christian Eriksen využil zaváhanie stopéra Antonia Rüdigera a z hranice šestnástky prestrelil brankára Kevina Trappa, jedného zo šiestich novicov v nemeckom kádri.

Gólman Paríža St. Germain predtým bravúrne zasiahol pri gólovej situácii so zakončením Jannika Vestergaarda. Hostia prvý raz vystrelili až v 24. minúte, keď Frederika Rönnowa ohrozil Leon Goretzka.

Joachim Löw z debutantov postavil do základnej jedenástky aj dvojicu útočníkov Lars Stindl, Sandro Wagner, z lavičky náhradníkov poslal na ihrisko v druhom polčase ešte Amina Younesa, Kerema Demirbaya a Marvina Plattenhardta.

Zápas sa začal minútou ticha

V nemeckom tíme pre nadchádzajúci Pohár konfederácií v Rusku figurujú iba traja hráči z kádra majstrov sveta 2016, proti Dánsku ho viedol s kapitánskou páskou na rukáve 23-ročný Julian Draxler.

„Videl som na našej hre viac pozitív ako negatív. Zápas mi pomohol spraviť si predstavu, ako na tom sme. Prístup hráčov bol v poriadku, nikto nemal problém behať. Takticky sme na tom horšie, ale ešte je dosť času zapracovať na niektorých veciach,“ zhodnotil Löw.

Zápasu predchádzala minúta ticha za obete teroristického útoku v Londýne.

Dánsko – Nemecko 1:1 (1:0)

Góly: 18. Eriksen – 88. Kimmich