Nemecko, nemecká hokejová reprezentácia

KOŠICE 11. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nemecka zdolali súperov z Veľkej Británie 3:1 v sobotňajšom popoludňajšom zápase základnej A-skupiny na 83. majstrovstvách sveta na Slovensku (10. – 26. mája). Nemci najbližšie nastúpia v nedeľu popoludní proti Dánom, Britov čaká v nedeľu večer duel proti Kanaďanom.

MS v hokeji 2019 (A-skupina)

• Košice

Nemecko – Veľká Británia 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 40. Seider (Y. Seidenberg), 51. Ehliz (Plachta), 53. L. Draisaitl (Plachta, Eisenschmid) – 44. Hammond
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) – Malmqvist (Švéd.), Nikulainen (Fín.), 6866 divákov

Nemecko: Niederberger – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, Reul – Plachta, L. Draisaitl, Eisenschmid – Tiffels, Kahun, Mauer – Ehliz, Hager, Pföderl – Noebels, Fauser, Bergmann
Veľká Británia: Bowns – O’Connor, D. Phillips, Richardson, Lee, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley – Farmer, Perlini, Betteridge – Lake, Hammond, Dowd – Lachowicz, Davies, J. Phillips – Kirk, Myers, Shields

Nemeckí hráči mali počas celého duelu hernú aj streleckú prevahu, ale dlho nedokázali nájsť recept na pozorne brániacich Britov v bránke s Benom Bownsom. Prvýkrát sa ho podarilo prekonať až obrancovi Moritzovi Seiderovi tesne pred koncom druhej tretiny.

V 44. min síce za nováčika elitnej kategórie vyrovnal Mike Hammond, ale góly nemeckých útočníkov Yasina Ehliza a hviezdneho Leona Draisaitla definitívne zlomili odpor húževnatého súpera a zabezpečili favoritovi zisk troch bodov. Briti v závere stretnutia skúsili hru bez brankára, ale zmenu stavu to už neprinieslo.