T.J. Oshie, Seth Jones
Útočník Washingtonu T.J. Oshie v súboji s obrancom Columbusu Sethom Jonesom počas tretieho zápasu 1. kola play-off NHL, v ktorom Capitals na ľade súpera zvíťazili 3:2 po predĺžení. Columbus, 17. apríl 2018. Foto: SITA/AP.

COLUMBUS 18. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Vegas Golden Knights ako prvý tím postúpili do 2. kola play-off bojov o Stanleyho pohár v sezóne 2017/2018. Ambiciózny nováčik potreboval minimálny počet štyri zápasy na vyradenie Los Angeles Kings v 1. kole Západnej konferencie.

Vegas zvíťazil v utorkovom súboji na ľade Los Angeles 1:0, rozhodnutie nastolil gól obrancu Braydena McNabba zo 45. min. Séria sa skončila 4:0.

Slovenský útočník v službách Golden Knights Tomáš Tatar už po druhý raz zostal iba na tribúne a nepredstavil sa na ľade Kings. Súperom Vegas v semifinále Západnej konferencie bude víťaz súboja Anaheim – San Jose.

Ovečkin odohral svoj 100. zápas v play-off

V 29. min predĺženia skóroval Lars Eller a rozhodol o triumfe hokejistov Washingtou nad Columbusom 3:2 v stretnutí 1. kola play-off Východnej konferencie NHL. Capitals uspeli prvýkrát v sérii a znížili na 1:2 na zápasy.

V bránke Washingtonu sa premiérovo predstavil vo vyraďovacej fáze sezóny 2017/2018 Braden Holtby a pripísal si 33 úspešných zákrokov. Jeho náprotivok Sergej Bobrovskij sa prezentoval 42 zákrokmi.

Pre ruského kanoniera a zároveň kapitána Washingtonu Alexandra Ovečkina to bol už 100. zápas v play-off v kariére, štatistiky si rozšíril o dve asistencie.

Hrdinom Winnipegu dvojgólový Scheifele

Na Západe zvíťazil Winnipeg nad domácou Minnesotou 2:0 a vybojoval si postupový „mečbal“. Oba góly Jets strelil útočník Mark Scheifele. „Vedeli sme, že sme v ostatnom zápase nehrali našu hru. Teraz sme sa k nej chceli vrátiť a to sa nám aj podarilo,“ povedal podľa nhl.com 25-ročný kanadský center.

Brankár víťazného tímu a jeden z troch finalistov na zisk Vezinovej trofeje pre najlepšieho gólmana súťaže, Connor Hellebuyck, potreboval na svoje prvé čisté konto v play-off 30 úspešných zákrokov. Winnipeg môže svoj postup do semifinále konferencie spečatiť už v piatok na domácom ľade.

Sumáre NHL – 1. kolo play-off

• utorok

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Columbus – Washington 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1) – stav série: 2:1
Góly: 32. Dubois (Panarin, S. Jones), 45. Panarin (Atkinson) – 26. Niskanen (Ovečkin, T. Wilson), 35. Carlson (Bäckström, Ovečkin), 89. Eller (Connolly, Smith-Pelly)