Alexander Zverev
Nemecký tenista Alexander Zverev sa teší z triumfu 7:6 (4), 6:2 nad Španielom Pablom Carrenom-Bustom v semifinále turnaja v Miami. Miami, 30. marec 2018. Foto: SITA/AP.

MIAMI 31. marca (WebNoviny.sk) – Vo finále dvojhry na prestížnom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride sa stretnú Američan John Isner a Nemec Alexander Zverev.

Víťazná séria Del Potra sa skončila

Turnajová štrnástka Isner vyradila päťku Argentínčana Juana Martína Del Potra za 83 minút 6:1, 7:6 (2). Dlháň Isner prestrihol Del Potrovi šnúru 15 víťazných zápasov, ktorá zahŕňala celkové triumfy v Acapulcu a Indian Wells.

Tridsaťdvaročný Isner si po štvrtý raz v kariére zahrá finále na turnaji série ATP Masters 1000, dosiaľ tam má bilanciu 0:3.

Del Potra suverénne prevýšil v esách (13:4), ale aj vo víťazných úderoch celkovo (39:10). „Dnes všetko do seba zapadlo a veľmi sa z toho teším. Keď dobre returnujem a pridám k tomu svoje podanie, potom nezáleží na mene súpera. Šancu mám proti každému,“ povedal John Isner.

Zverev v semifinále nastrieľal 10 es

Zverev nasadený ako štvrtý si poradil so Španielom Pablom Carrenom-Bustom (16.) za 88 minút 7:6 (4), 6:2 a po vlaňajších triumfoch v Ríme a Montreale má šancu pridať do zbierky tretí titul z turnajov kategórie ATP Masters 1000.

Stále iba 20-ročný Zverev si v semifinále pomohol 30 víťaznými údermi a aj 10 esami. Súpera nepustil k jedinému brejkbalu, sám premenil dva zo štyroch. Kľúčový moment prišiel v tajbrejku prvého setu, keď Zverev otočil z 0:3 na 7:4 a neskôr sa stal pánom na dvorci.

„Začal som vtedy hrať agresívnejšie, vychádzali mi víťazné údery aj z bekhendu a celkovo som chytil herný rytmus. V druhom sete som hral naozaj dobre,“ povedal Alexander Zverev podľa webu ATP World Tour.