Cristiano Ronaldo

BRATISLAVA 15. septembra (WebNoviny.sk) – Utorkovými ôsmimi zápasmi odštartovala skupinová fáza Ligy majstrov 2015/2016 a hneď sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita.

Moreno zlomil nohu Shawovi

Hráči Manchestru United prehrali v Eindhovene s miestnym PSV 1:2 napriek náskoku. Do vedenia poslal „červených diablov“ v 41. minúte ešte donedávna hráč holandského klubu Memphis Depay, keď si pekne nabehol na prihrávku Daleyho Blinda.

V závere prvého dejstva vyrovnal Mexičan Héctor Moreno, ktorý v 24. minúte nešetrne poslal k zemi ľavého beka United Luka Shawa a pravdepodobne mu zlomil holennú aj lýtkovú hosť na pravej nohe. Po zmene strán zavŕšil obrat Luciano Narsingh.

V šlágri utorkového programu úradujúci taliansky majster a finalista LM z vlaňajšej sezóny Juventus Turín zvíťazil na ihrisku anglického vicešampióna Manchestru City 2:1. Domácich poslal do vedenia v 57. minúte vlastným gólom Giorgio Chiellini, o trinásť minút však upravil na 1:1 Mario Mandžukič a desať minút pred koncom strhol vedenie na stranu turínskeho tímu Álvaro Morata.

Ronaldo predviedol hetrik

Hráči FC Sevilla kopali v zápase s Borussiou Mönchengladbach v priebehu dvadsiatich minút tri pokutové kopy, dokázali z toho vyťažiť dva góly a celkové víťazstvo 3:0. Jediný gól z hry dal Jevgen Konopľanka v 84. minúte.

Dve penalty premenil aj Cristiano Ronaldo z Realu Madrid v súboji proti Šachtaru Doneck, „biely balet“ vyhral nad oslabeným súperom 4:0, no prišiel o zraneného Garetha Bala. Ronaldo v zápase napokon dosiahol hetrik, skóre duelu otvoril v 30. minúte Karim Benzema.

Debut v hlavnej súťaži nevyšiel kazašskej Astane, ktorá prehrala v Lisabone s Benficou 0:2 po góloch Nicolása Gaitána a Konstantinosa Mitroglua z druhého polčasu.

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 1. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2015/2016:

A-skupina:

Paríž St. Germain (Fr.) – Malmö FF (Švéd.) 2:0 (1:0)

Góly: 4. Di María, 61. Cavani, ŽK: 66. Verratti, 71. David Luiz – 57. Adu, 64. Bengtsson, rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

PSG: Trapp – Van der Wiel,Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Verratti, Thiago Motta, Matuidi – Di María (84. Lavezzi), Ibrahimovič (75. Pastore), Cavani

Malmö: Wiland – Tinnerholm, Árnason, Bengtsson, Felipe Carvalho (46. Rodič), Yotún – Adu (85. Rakip), Berget, Lewicki – Rosenberg, Durdič

B-skupina:

VfL Wolfsburg (Nem.) – CSKA Moskva (Rus.) 1:0 (1:0)

Gól: 40. Draxler, bez kariet, rozhodoval: Svein Oddvar Moen (Nór.)

Wolfsburg: Benaglio – Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodriguez – L. Gustavo – D. Caligiuri (85. Guilavogui), M. Kruse, Draxler, Schürrle (76. Arnold) – Dost (46. N. Bendtner)

CSKA: Akinfejev – M. Fernandes, Ignaševič, V. Berezuckij, Sčennikov – Dzagojev, Wernbloom, Natcho (65. Doumbia), Z. Tošič (78. Milanov) – A. Musa, Jeremenko

PSV Eindhoven (Hol.) – Manchester United (Angl.) 2:1 (1:1)

Góly: 45.+ H. Moreno, 57. Narsingh – 41. Depay, ŽK: 55. Arias, 60. H. Moreno, 71. Bruma – 67. Smalling, rozhodoval: Nicola Rizzoli (Tal.)

Eindhoven: Zoet – Arias, Bruma, H. Moreno, Brenet – Hendrix – Pröpper, A. Guardado (72. Schaars) – L. Narsingh, L. de Jong, Lestienne (86. Locadia)

Manchester: De Gea – Darmian, Smalling, Daley Blind, Shaw (24. M. Rojo) – Schweinsteiger, A. Herrera (75. Fellaini) – A. Young (86. A. Valencia), Mata, Depay – Martial

C-skupina:

Galatasaray Istanbul (Tur.) – Atlético Madrid (Šp.) 0:2 (0:2)

Góly: 18. a 25. A. Griezmann, ŽK: 64. Burak Yilmaz, 73. Yasin Öztekin – 64. Gabi, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Galatasaray: Muslera – Sabri Sarioglu (46. Yasin Öztekin), Semih Kaya, Denayer, Carole – Hakan Balta – Podolski (71. Sinan Gümüs), Selcuk Inan, Emre Colak (32. Umut Bulut), Sneijder – Burak Yilmaz

Atlético: Oblak – Juanfran, J. Giménez, Godín, Siqueira – A. Griezmann, Tiago, Saúl Esclapez (80. O. Torres), Koke – Vietto (62. Gabi), Jackson Martínez (60. F. Torres)

Benfica Lisabon (Portug.) – FK Astana (Kaz.) 2:0 (0:0)

Góly: 51. Gaitán, 62. Mitroglu, ŽK: 40. Samaris, 45.+ Guedes, 83. Jardel – 21. Ančič, 24. Džolčijev, 78. Žukov, rozhodoval: Tasos Sidiropulos (Gréc.)

Benfica: J. César – Semedo, Luisao, Jardel, Eliseu – Samaris (85. Fejsa) – Guedes, Talisca (77. R. Jimenéz), Gaitán – Mitroglu, Jonas (72. Pizzi)

Astana: Erič – Ilič (90.+ Dedečko), Postnikov, Aničič, Šomko – Džolčijev (81. Bejsebekov), Caňas, Maksimovič, Kéthévoama – Žukov – Kabananga (46. Sčetkin)

D-skupina:

Manchester City (Angl.) – Juventus Turín (Tal.) 1:2 (0:0)

Góly: 57. Chiellini (vlastný) – 70. Mandžukič, 81. Morata, bez kariet, rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany (75. Otamendi), Mangala, Kolarov – Y. Touré, Fernandinho – David Silva, Sterling (71. De Bruyne), Nasri (84. Agüero) – Bony

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Cuadrado, Hernanes, P. Pogba, Sturaro – Mandžukič (78. Dybala), Morata (85. Barzagli)

FC Sevilla (Šp.) – Borussia Mönchengladbach (Nem.) 3:0 (0:0)

Góly: 47. Gameiro (z pok. kopu), 66. Banega (z pok. kopu), 84. Konopľanka, ŽK: 78. J. A. Reyes, 89. N’Zonzi – 49. Brouwers, 49. Sommer, 52. Stindl, rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

Sevilla: S. Rico – Coke, Andreolli, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, N’Zonzi – Vitolo, Banega (76. Krohn-Dehli), J. A. Reyes (84. Konopľanka) – Gameiro (71. Immobile)

Mönchengladbach: Sommer – Korb, Brouwers, Jantschke, Wendt – Hahn (73. N. Schulz), Stindl (67. Dahoud), Nordtveit, Traoré – Raffael (82. Drmič), T. Hazard

Viac k osobe Álvaro MorataCristiano RonaldoDavid LuizDavid SilvaGiorgio ChielliniKarim BenzemaMario Mandžukič