Video: Obchodný komplex v Bangkoku zachvátil požiar, hlásia ľudské obete (aktualizované)

Thajsko, požiar
Hasiči vo veľkom obchodnom komplexe v thajskom hlavnom meste Bangkok, kde vypukol požiar. Foto: SITA/AP

BANGKOK 10. apríla (WebNoviny.sk) – Požiar v jednom z najväčších obchodných komplexov v thajskom Bangkoku si vyžiadal najmenej dve obete a takmer dve desiatky zranených.

Zomreli zamestnanci spoločnosti

Požiar v centre CentralWorld, v ktorom sa nachádzajú aj hotel a kancelárske priestory, bol malý, ale vyvolal evakuáciu komplexu. Oheň požiarnici uhasili rýchlo, dym z neho je však potrebné dostať z viacerých poschodí.

O obetiach informoval guvernér Bangkoku Assawin Kwanmuang. Najprv uviedol, že požiar neprežili traja ľudia, neskôr ale počet obetí znížil.

Spoločnosť, ktorá CentralWorld prevádzkuje, uviedla, že zosnulí sú jej zamestnanci. Mestská rozhlasová sieť Erawan Emergency Radio informovala, že zranenia utrpelo 17 ľudí.

Požiar mal vypuknúť v sklade

CentralWorld informoval, že požiar vypukol okolo 17:40 miestneho času. S evakuáciou podľa stanovísk začali okamžite a hasiči oheň dostali pod kontrolu do pol hodiny. Podľa Assawina je predpoklad, že požiar vypukol v sklade dokumentov v jednej z budov, ktoré do komplexu patria.

Komplex Central World, ktorý sa nachádza na významnej križovatke v meste, je jednou z viacerých stavieb v Bangkoku, ktoré počas masových protivládnych protestov v roku 2010 podpálili podpaľači.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom