Video: Obytný mrakodrap v Dubaji zachvátil požiar

Dubaj
Požiar pravdepodobne vypukol na niektorom z vyšších podlaží 75-poschodového mrakodrapu Sulafa Tower v štvrti Dubai Marina. Foto: SITA/AP

Dubaj 20. júla (WebNoviny.sk) – Požiar zachvátil jeden z obytných mrakodrapov v husto obývanej štvrti mesta Dubaj. Z miesta nehlásia nijaké obete na životoch a podľa vyjadrenia svedkov sa už oheň hasičom podarilo dostať pod kontrolu, informuje agentúra AP.

Požiar pravdepodobne vypukol na niektorom z vyšších podlaží 75-poschodového mrakodrapu Sulafa Tower v štvrti Dubai Marina. Následne sa rýchlo rozšíril na ďalšie poschodia a bočné strany budovy, z ktorých začali opadávať časti fasády. Nad miestom sa dvíhali husté oblaky dymu.

Nora Makiová, žijúca v bezprostrednej blízkosti incidentu, uviedla, že z plameňov sa veľmi rýchlo stal mohutný požiar, avšak hasiči podľa nej „vykonali úžasnú prácu“ a oheň čoskoro dostali pod kontrolu. Žiadne správy o obetiach doposiaľ nie sú známe.

Stredajší incident je najnovším zo série požiarov, ktoré v uplynulých mesiacoch zachvátili viaceré mrakodrapy na územní Spojených arabských emirátov.

Asi najmarkantnejším z nich bol požiar, ktorý vypukol počas silvestrovskej noci v 63-poschodovovom luxusnom hoteli Address v Dubaji, ležiacom len niekoľko stoviek metrov od najvyššieho mrakodrapu na svete Burdž Chalífa. Zranenia vtedy utrpelo asi 14 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom