Video: Obyvateľom mesta v Mexiku sa naskytol neobvyklý pohľad, ulice pokryla hrubá vrstva ľadu

Mexiko, ľad, krupobitie
Obyvateľom mexického mesta Guadalajara sa naskytol v nedeľu neobvyklý pohľad. Krupobitie zahalilo ich mesto do ľadovej prikrývky. Foto: SITA/Jalisco State Civil Defense Agency via AP

Obyvateľom mexického mesta Guadalajara sa naskytol v nedeľu neobvyklý pohľad. Krupobitie zahalilo ich mesto do ľadovej prikrývky. Vo štvrti Rancho Blanco bola vrstva ľadu vysoká až jeden meter, informovali úrady štátu Jalisco. Na niektorých miestach dosahovala dokonca výšku 1,5 metra.

Netradičný fenomén zachytávajú početné fotografie a videá, pričom na niektorých je vidno zasypané autá len z polovice. Mesto sa momentálne snaží o vyčistenie ulíc. V dôsledku krupobitia nik neutrpel zranenia, na približne 200 domoch však vznikli škody.

A my sa pýtame, či sú klimatické zmeny skutočné. Takéto prírodné fenomény sa nikdy predtým nevyskytovali,“ povedal v tejto súvislosti guvernér štátu Enrique Alfaro.

V Guadalajare ležiacej na juhu Mexika sa priemerné júnové teploty pohybujú okolo 24 stupňov Celzia. Letné mesiace sú však v Mexiku zároveň najbohatšie na zrážky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom