Basketbal
Obranca Golden State Warriors Stephen Curry (30) dáva kôš v zápase s Los Angeles Clippers. Oakland, Kalifornia, 1. mája 2014. Foto: SITA/AP Marcio Jose Sanchez

ATLANTA 2. mája (WEBNOVINY) – Basketbalisti Indiany, Oklahomy a Golden State odvrátili hrozbu vyradenia a vybojovali si rozhodujúce siedme stretnutia v sériách prvého kola play-off.

Favorizovaní Pacers a Thunder vyhrali štvrtkové šieste zápasy na palubovkách súperov. Indiana uspela v Atlante 95:88 najmä vďaka kvalitnému záveru. Ešte tri minúty pred koncom viedli domáci 84:79, ale koncovka patrila hosťom.

Na výhre Oklahomy 104:84 v Memphise má zásluhu Kevin Durant, ktorý dosiahol 36 bodov. „Nič z toho, čo sa povrávalo či popísalo v novinách, Kevina nevykoľajilo. Nepotrebuje nijaké vonkajšie vplyvy, ktoré by ho nabudili. Na hráča takéhoto kalibru sa nevypracujete, keď vás majú motivovať ostatní. On to zvláda sám,“ vyhlásil tréner Scott Brooks.

Thunder naposledy chýbali v druhom kole v roku 2010. Už v prvom polčase si vybojovali hostia pätnásťbodový náskok a v druhom ho nedovolili domácim skorigovať.

Siedmy zápas rozhodne aj o osude série medzi Golden State a Los Angeles Clippers, Warriors si ho vynútili víťazstvom 100:99.

Výsledky štvrtkových stretnutí 1. kola play-off NBA:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlanta – Indiana 88:95 (22:20, 17:24, 28:20, 21:31) – stav série: 3:3

Golden State – Los Angeles Clippers 100:99 (25:25, 23:26, 22:16, 30:32) – stav série: 3:3