Real madrid
Brankár Vallecana Ruben zasahuje proti zakončujúcemu Samimu Khedirovi z Realu Madrid. Foto: SITA/AP

MADRID 18. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid začali zápas 24. kola Primera División vo veľkom štýle, v 12. minúte viedli po góloch Moratu a Sergia Ramosa nad Vallecanom 2:0.

Domáci fanúšikovia na štadióna Santiaga Bernabeua určite verili, že uvidia aj ďalšie presné zásahy, tých sa však nedočkali, pretože strelec druhého gólu Ramos dostal v priebehu pár sekúnd dve žlté karty a musel opustiť ihrisko. Od 18. minúty tak hral „biely balet“ oslabený a ďalšie góly už nepridal. Zverenci trénera Josého Mourinha sú so 49 bodmi v tabuľke na treťom mieste.

V nedeľu sa darilo aj ďalšiemu madridskému klubu. Atlético vyhralo vo Valladolide 3:0. Svoje gólové konto si rozšíril aj kanonier Radamel Falcao, ktorý v tomto stretnutí otvoril skóre. Dvadsaťsedemročný útočník má v tejto sezóne na konte 20 gólov a je tretím najlepším strelcom Primera División. Atlético je v tabuľke na druhom mieste a na vedúcu Barcelonu, ktorá v sobotu zásluhou Lionela Messiha zvíťazili Granade, stráca 12 bodov.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 24. kola Primera División:

Espanyol Barcelona – Real Betis Sevilla 1:0 (1:0)

Gól: 7. S. García

Real Madrid – Rayo Vallecano 2:0 (2:0)

Góly: 3. Morata, 12. Sergio Ramos, ČK: 18. Sergio Ramos (Madrid) po druhej ŽK

Real Valladolid – Atlético Madrid 0:3 (0:1)

Góly: 11. Falcao, 53. D. Costa, 90. C. Rodríguez

Valencia – Real Mallorca 2:0 (0:0)

Góly: 60. R. Costa, 81. R. Soldado, ČK: 28. T. Costa (Valencia)

San Sebastián – UD Levante 1:1 (1:1)

Góly: 18. Vela (z pok. kopu) – 29. Míchel (z pok. kopu), ČK: 57. Karabelas (Levante) po druhej ŽK

1. FC Barcelona 24 21 2 1 80:27 65

2. Atlético Madrid 24 17 2 5 47:23 53

3. Real Madrid 24 15 4 5 60:22 49

4. Málaga 24 12 6 6 37:21 42

5. Valencia 24 12 4 8 34:35 40

6. San Sebastián 24 10 7 7 38:30 37

7. Rayo Vallecano 24 12 1 11 33:41 37

8. Betis Sevilla 24 11 3 10 31:35 36