Jean Gabriel Pageau, Jevgenij Malkin
Útočník Ottawy Jean-Gabriel Pageau (44) v súboji s Jevgenijom Malkinom z Pittsbueghu počas tretieho finálového zápasu Východnej konferencie NHL, v ktorom Senators zvíťazili 5:1. Ottawa, 17. máj 2017. Foto: Adrian Wyld/The Canadian Press via AP.
18. mája 2017 ŠportHokej od Webnoviny.skSITA Diskusia()

OTTAWA 18. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Ottawy strelili štyri góly už v prvej tretine a napokon zdolali Pittsburgh hladko 5:1 v stredajšom treťom zápase finále play-off Východnej konferencie NHL. V sérii sa štyri víťazstvá sa Senators ujali vedenia 2:1, zvýšiť ho môžu v piatok opäť na domácom ľade.

Mike Hoffman otvoril skóre duelu už v 48. sekunde, v úvodnej dvadsaťminútovke sa ďalej presadili aj Marc Methot, Derick Brassard a Zack Smith. Brankár Penguins Marc-André Fleury zamieril na striedačku už 13. min za stavu 0:4, jeho náhradníka Matta Murrayho potom prekonal v závere druhej tretiny Kyle Turris.

Prehru obhajcu Stanleyho pohára zmiernil a Craigovi Andersonovi čisté konto pokazil kapitán hostí Sidney Crosby v 47. min. Pre hviezdneho centra to bol vôbec premiérový bod v tejto sérii a prvý gól po sedemzápasových suchotách.

Finále play-off NHL

• hrá sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Ottawa – Pittsburgh 5:1 (4:0, 1:0, 0:1) – stav série 2:1
Góly: 1. Hoffman (Turris, Burrows), 11. Methot (B. Ryan, Brassard), 13. Brassard (MacArthur, B. Ryan), 13. Z. Smith (Methot, E. Karlsson), 39. Turris (Hoffman, Claesson) – 47. Crosby (Kessel, Streit)