Connor McDavid, Jake Muzzin
1
Kapitán "olejárov" Connor McDavid padá po súboji s útočníkom "kráľov" Jakeom Muzzinom počas zápasu NHL. Los Angeles, 25. november 2018. Foto: SITA/AP.

NEW YORK 26. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili nad hráčmi New Jersey Devils 5:2 v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Útočník Tampy Brayden Point prispel k triumfu tromi bodmi (2+1), skórovali aj Alex Killorn, Tyler Johnson a Cedric Paquette. Brankár Louis Domingue si pripísal 33 úspešných zákrokov.

Siedmy zápas Černáka v NHL

„Blesky“ strelili štyri góly už v I. tretine, podarilo sa im to v druhom zápase po sebe. „Samozrejme, chcel by som, aby sme každý zápas začínali takto. Ak v tom budeme pokračovať, budeme na tom dobre. Myslím si, že sme odohrali dobrých 60 minút,“ uviedol pre oficiálny ligový web obranca Victor Hedman.

Slovenský bek Tampy Erik Černák nastúpil v druhom obrannom páre po boku Ryana McDonagha. Košický rodák odohral presne 17 minút, počas ktorých sa zapísal do štatistík jedným plusovým bodom, jednou strelou a dvomi bodyčekmi.

Pre Černáka to bol siedmy zápas v najprestížnejšej svetovej súťaži, má na konte tri asistencie, šesť „plusiek“ a osem trestných minút.

Tri góly Flames v oslabení

Brankár New Jersey Cory Schneider pustil päť gólov z 35 striel. Americký gólman stále čaká na svoj prvý triumf v sezóne, zatiaľ si pripísal len päť prehier. Nezvíťazil dokonca v ostatných sedemnástich meraniach síl v základnej časti.

„Je ťažké zvíťaziť, keď vám brankár skomplikuje zápas už v prvej tretine. Nebolo to fér voči mojim spoluhráčom. Je to pre mňa sklamanie,“ povedal Schneider.

Calgary jasne zdolalo Arizonu 6:1. Dvomi gólmi sa prezentovali obranca Noah Hanifin aj útočník Mark Jankowski. „Plamene“ strelili tri góly v oslabení, čo sa im podarilo iba tretíkrát v klubovej histórii.

„Máme veľa hráčov, ktorí sú schopní poslať puk do siete. Pracujeme ako skupina, pričom všetci máme dostatok sebavedomia. Ideme od zápasu k zápasu. Po každom góle chceme streliť ďalší,“ poznamenal obranca Flames Travis Hamonic.

Watson sa blysol hetrikom

Arizona prehrala štvrté stretnutie po sebe a ôsme z posledných desiatich. V ostatných dvoch zápasoch inkasovali „kojoti“ päť gólov v oslabení. „Niektorí hráči by mali začať naozaj hrať,“ povedal kouč Coyotes Rick Tocchet. Slovenský útočník Richard Pánik odohral 16:35 min, do kanadského bodovania sa nezapísal.

Nashville triumfoval nad Anaheimom 5:2. Hetrikom k tomu prispel útočník Austin Watson, ktorý vynechal prvých osemnásť duelov sezóny pre obvinenie z domáceho násilia. „Máme veľmi dobrý tím. Držali sme sa nášho herného plánu a boli dôrazní,“ uviedol Watson.

Aj v dueli Los Angeles – Edmonton bol jeden trojgólový strelec. Dustin Brown sa hetrikom podieľal na výhre „kráľov“ 5:2. Slovenský brankár Peter Budaj presedel celý zápas na striedačke domáceho mužstva, v drese „olejárov“ absentoval dlhodobo zranený obranca Andrej Sekera.

Sumáre NHL

• nedeľa

Arizona – Calgary 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Góly: 54. Keller – 8. Monahan (J. Gaudreau, Giordano), 17. Hanifin, 29. Hanifin (Neal, D. Ryan), 32. Jankowski (Brodie, Dubé), 44. Brodie (Backlund), 45. Jankowski
Richard Pánik (Arizona) odohral 16:35 min, 0+0, -2, 3 strely, 2 „hity“

Tampa Bay – New Jersey 5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Killorn (Joseph), 8. Point (Kučerov, Hedman), 10. T. Johnson (Point, Kučerov), 12. Paquette (Callahan, Girardi), 29. Point – 10. Noesen (Seney), 46. Bratt
Erik Černák (Tampa Bay) 17:00 min, 0+0, +1, 1 strela, 2 „hity“

Nashville – Anaheim 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 12. Watson (Bonino, Sissons), 26. Bonino (Sissons), 39. Watson (Josi, Fiala), 43. C. Smith (F. Forsberg, Ekholm), 59. Watson (Ellis, Josi) – 23. Henrique (Rakell, Montour), 40. Kaše (M. Pettersson)

Los Angeles – Edmonton 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 8. D. Brown (Kopitar, Forbort), 25. D. Brown (Kopitar), 45. Kopitar (Forbort, N. Thompson), 60. D. Brown (J. Carter, Doughty), 60. Luff – 14. Chiasson (McDavid, Klefbom), 23. Chiasson (Klefbom, Nugent-Hopkins)
Peter Budaj (Los Angeles) presedel duel na striedačke

Video: Nezastaviteľný Laine sa blysol piatimi gólmi, Tatarov zásah proti Bruins na body nestačil Černákovi sa v NHL plní sen, „blesky“ sú na čele profiligy a spolupracuje s McDonaghom

Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Slováci držia peniaze hlavne na účtoch, ale v porovnaní s inými Európanmi majú nasporené málo Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France? Von der Leyen by umožnila ďalší odklad brexitu, ale Boris Johnson oddialenie odmieta Policajti NAKA zasahovali v dvoch krajoch, zadržali 11 podozrivých osôb