Tomáš Tatar
Tomáš Tatar (vpravo) oslavuje svoj prvý gól v sezóne. Foto: SITA/AP

NEW YORK 22. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti tímu Detroit Red Wings triumfom nad Nashvillom 5:3 natiahli svoju víťaznú sériu už na tri zápasy. O každý gól do siete Predators sa postaral iný hráč, ten tretí strelil slovenský útočník Tomáš Tatar. Po dueli ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia.

Myslím si, že to bol náš najlepší zápas v sezóne,“ povedal Tatar a pokračoval: „Urobili sme veľa dobrých vecí, môžeme sa z toho niečo naučiť.“ Predátori dohrávali iba so 16 korčuliarmi, keďže Ryan Johansen a Craig Smith pre chorobu stretnutie nedohrali. Po Fisherovom znížení sa hostia snažili vyrovnať, ale dve minúty pred koncom boli v rovnakom čase vylúčení Järnkrok s Nealom a Predators sa dostali do oslabenia troch proti piatim. Odvolali v ňom brankára, ale inkasovali gól, ktorý poistil víťazstvo Detroitu.

Bratia Stromeovci nastúpili proti sebe

Brankár NY Islanders Jaroslav Halák si pripísal 23 úspešných zákrokov a výraznou mierou sa pričinil o úspech v dueli proti Arizone. Víťazný gól strelil obranca Islanders Johnny Boychuk, pre ktorého to bol prvý presný zásah v oslabení v kariére.

Stretnutie bolo tiež výnimočné tým, že to bol prvý zápas NHL, v ktorom si proti sebe zahrali bratia Stromeovci: Ryan (obranca, NY Islanders) a Dylan (útočník, Arizona Coyotes). „Účinkuje v Západnej konferencii, takže budeme proti sebe hrávať dvakrát ročne,“ povedal Ryan Strome.

Pánik strelil piaty gól

V zápase medzi Columbusom a Chicagom strelil Richard Pánik svoj piaty gól v sezóne a spolu s Austonom Matthewsom kraľuje strelcom NHL. Okrem presného zásahu si Pánik pripísal aj asistenciu. Na výhru Blackhawks to však nestačilo, domáci brankár Sergej Bobrovskij pochytal 32 striel a pomohol svojmu tímu k tesnému víťazstvu 3:2.

Bola to naša najlepšia tretina v zápase, korčuľovali sme a utvorili si viacero príležitostí,“ zhodnotil úvodnú dvadsaťminútovku tréner Blue Jackets John Tortorella. Marián Hossa v drese Chicaga pre menšie zranenie nehral, v nasledujúcom zápase proti Torontu by sa však už mal objaviť v zostave.

Detroit Red Wings – Nashville Predators 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)

Góly: 26. Abdelkader (Sproul, Nyquist), 40. Miller (Green), 42. TATAR (Marčenko, Ericsson), 52. Nyquist, 60. Helm (Glendening, Zetterberg) – 35. Subban (Josi), 35. Ribeiro (Ellis, Arvidsson), 56. Fisher (Josi, Forsberg)

Tomáš Tatar (Detroit) 16:31 min, 1+0, 2 trestné minúty, 2 strely, 1 hit, 1 zblokovaná strela, +1

New York Islanders – Arizona Coyotes 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Seidenberg (Cizikas, Clutterbuck), 14. R. Strome (J. Boychuk, Beauvillier), 45. J. Boychuk (Nelson) – 15. Richardson (Dauphin, Doan), 15. Vrbata (Chychrun, Rieder)

Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, 23/25, úspešnosť zákrokov 92%

Columbus Blue Jackets – Chicago Blackhawks 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 11. Werenski (Wennberg, N. Foligno), 25. N. Foligno (Werenski, Atkinson), 34. W. Karlsson (Savard, Hartnell) – 23. Motte (Toews, PÁNIK), 46. PÁNIK (Forsling, Anisimov)

Richard Pánik (Chicago) 19:26 min, 1+1, 2 trestné minúty, 1 strela, 1 hit, +2

Viac k osobe Jaroslav HalákJohn TortorellaMarián HossaRichard PánikSergej BobrovskijTomáš Tatar