Jordan Greenway, Richard Pánik, Darcy Kuemper
1
Slovenský útočník Richard Pánik v drese Arizony v súboji s Jordanom Greenwayom z Minnesoty Wild pred brankárom Darcym Kuemperom počas zápasu NHL, v ktorom Coyotes na ľade súpera prehrali 1:2. Minnesota, 16. október 2018. Foto: SITA/AP.

NEW YORK 17. októbra (WebNoviny.sk) – Iba útočník Richard Pánik zasiahol spomedzi slovenských hokejistov do utorkového diania v NHL, ale nebodoval.

Arizona prehrala na ľade Minnesoty 1:2 a Pánik odohral 14:35 min s dvoma trestnými minútami a jedným mínusovým bodom na konte. Dvadsaťsedemročný krídelník v piatich zápasoch novej sezóny dosiahol iba jednu asistenciu.

McDavid prekonal Oatesa

Na triumfe Edmontonu vo Winnipegu 5:4 po predĺžení mal veľký podiel Connor McDavid. Dvadsaťjedenročný kapitán Oilers bol pri štyroch góloch svojho tímu (2+2) v tomto zápase a dovedna prvých deviatich v tejto sezóne.

Prekonal tým historický rekord NHL v podaní Adama Oatesa, ktorý v drese Detroitu Red Wings v sezóne 1986/1987 bol pri prvých siedmich góloch svojho mužstva na začiatku súťažného ročníka.

Aktuálnu bodovú sériu McDavida prerušil až obranca Darnell Nurse s asistenciou Ryana Nugenta-Hopkinsa víťazným gólom v predĺžení.

Palmieri opäť otvoril skóre

Americký útočník Kyle Palmieri otvoril skóre aj vo štvrtom zápase New Jersey v novej sezóne a tiež utvoril historický rekord. Jeho tím v utorok zdolal Dallas 3:0. Palmieri v úvodných troch zápasoch dokonca skóroval dvakrát, aktuálne pridal už siedmy gól.

Hráči New Jersey otvorili súťažný ročník štyrmi víťazstvami po štvrtý raz vo svojej histórii a prvýkrát od sezóny 1995/1996. „Je to zábava hrať hokej v takej dobrej nálade, v akej sa teraz nachádzame. Na ľade nám to ide, zdolávame kvalitné tímy. Bodaj by nám to vydržalo čo najdlhšie,“ povedal Kyle Palmieri podľa webu NHL.

K aktuálnemu triumfu „diablov“ nad Dallasom výrazne pomohol aj brankár Keith Kinkaid vďaka šiestemu shutoutu v kariére a druhému v tejto sezóne.

Po štyroch zápasoch má na konte len samé víťazstvá s priemermi 1 inkasovaný gól a úspešnosťou zásahov 96,1%. „Na začiatku to ešte nebolo stopercentné, ale neskôr som sa naplno dostal do zápasu. Puk som videl veľmi dobre a hráči predo mnou podali úžasné výkony,“ komentoval Kinkaid.

Canucks zvíťazili v Pittsburghu

Vancouver pridal tretie víťazstvo v sérii, keď zvíťazil na ľade favorizovaného Pittsburghu 3:2 po predĺžení. Hostia nastúpili bez svojho ofenzívneho lídra Eliasa Petterssona.

Iba 19-ročný švédsky nováčik v prvých piatich zápasoch sezóny nazbieral 8 bodov (5+3), ale momentálne je na dlhší čas mimo hry pre otras mozgu, ktorý mu spôsobil minulú sobotu Mike Matheson z Floridy.

Víťazný gól Canucks strelil Brock Boeser už po 34 sekundách predĺženia. Pittsburghu opäť nezahral podľa predstáv kapitán Sidney Crosby, ktorý zatiaľ v tejto sezóne neskóroval. Na konte má iba štyri asistencie.

„Vždy keď hrám proti výnimočným hráčom z tímu súpera, nabudí ma to k lepšiemu výkonu. Neviem čím to je, ale takto to funguje,“ povedal 21-ročný Brock Boeser po víťaznom zásahu. Tieto slová dokumentuje štatistika aj jeho štatistika proti Penguins: 7 bodov (6+1) z posledných troch zápasov.

Sumáre NHL

• utorok

New Jersey – Dallas 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 4. Palmieri (Butcher, Hall), 23. Coleman (Severson), 37. Dea

Minnesota – Arizona 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 24. Mikael Granlund (Spurgeon), 47. E. Staal (Zucker, Suter) – 14. Perlini (Oesterle, Hinostroza)
Richard Pánik (Arizona) odohral 14:35 min, 2 trestné minúty, 1 mínuska

Pittsburgh – Vancouver 2:3 po predĺž. (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 7. Guentzel, 57. Hagelin (Kessel, Malkin) – 9. Hutton (Schaller, Markus Granlund), 19. Sutter (Schaller, Motte), 61. Boeser (Tanev)

Philadelphia – Florida 6:5 po sam. nájazdoch (0:1, 5:2, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 22. Simmonds (Sanheim, Gudas), 26. Weal (Hagg, Konecny), 29. Giroux, 36. Simmonds (Laughton, Folin), 38. Giroux (Weal, Gostisbehere), rozhodujúci sam. nájazd: Weal – 18. Vatrano (Malgin, McCann), 33. Vatrano (McCann, Pysyk), 38. Barkov (Hoffman, Yandle), 46. Dadonov (Kiselevič, Brouwer), 49. Barkov (Yandle)

New York Rangers – Colorado 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 13. Kreider (Shattenkirk, Zuccarello), 31. K. Hayes (Zuccarello, Shattenkirk), rozhodujúci sam. nájazd: Shattenkirk – 29. Landeskog (Jost), 39. MacKinnon (Landeskog, Rantanen)

Tampa Bay – Carolina 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 13. T. Johnson (Joseph, Girardi), 27. T. Johnson (Erne, T.J. Miller), 48. Gourde (Palát), 59. T. Johnson (Kučerov, Girardi) – 11. Ferland (Teräväinen, Aho), 33. Nečas (Foegele, Zykov)

Winnipeg – Edmonton 4:5 po predĺž. (3:1, 1:0, 0:3 – 0:1)
Góly: 5. Lowry (Tanev), 8. Lowry (Perreault, Copp), 14. Chiarot (Ehlers, Kulikov), 22. Scheifele (Laine, Morrissey) – 13. McDavid (Draisaitl), 41. Rattie (McDavid, Klefbom), 43. McDavid (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 54. Puljujärvi (Nugent-Hopkins, McDavid), 62. Nurse (Nugent-Hopkins)

Vegas – Buffalo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 19. Marchessault (W. Karlssom, R. Smith), 23. Eakin, 51. W. Karlsson (R. Smith), 60. Marchessault (W. Karlsson) – 60. Sobotka (Okposo, McCabe)

Tatar kraľuje štatistikám Montrealu, podľa trénera Juliena je súťaživý a obľúbený u spoluhráčov Paul Stastny chýba v zostave „zlatých rytierov“, pre zranenie môže vynechať až dva mesiace

Aktualizované: Exministri Janušek a Štefanov pôjdu do väzenia, súd potvrdil ich vinu v kauze nástenkový tender V Česku vyšli do ulíc tisíce ľudí, žiadajú demisiu Babiša Na podporu boja proti rakovine pankreasu sa slovenské dominanty rozsvietia na fialovo Znalkyňa skúmala stovky podpisov Ruska, miliónové zmenky Kočnera nie sú pravé Polícia si robí svoju prácu a jej postup v mojom prípade je v poriadku, hovorí prezident Kiska Na účet iniciatívy Za slušné Slovensko pribudlo takmer 50-tisíc eur Video: Vyšetrovateľ NAKA obvinil až 76 osôb z neoprávnených výhod na daniach z pridanej hodnoty Aktualizované: Sudca oznámi písomne svoje rozhodnutie o väzbe pre Kočnera, ale nemá na to lehotu